Tracy i jego tygrys

Seria: Biblioteka mistrzów
Wydawnictwo: Phantom Press
Tracy's Tiger
piotrex

Z okładki: Thomas Tracy miał przyjaciela. Zdanie to należy uzupełnić trzema istotnymi informacjami: — przyjaciel ten był tygrysem! — tygrys w rzeczywistości być czarną panterą!! — nikt poza Thomasem go nie widział!!! Pewnego dnia, w centrum Nowego Jorku, towarzysz Tracy’ego nagle stał się widzialny. Wybuchła panika, rozległy się strzały, spłoszony tygrys zbiegł. Gazety potraktowały to...

Z okładki:
— przyjaciel ten był tygrysem!
— tygrys w rzeczywistości być czarną panterą!!
— nikt poza Thomasem go nie widział!!!
Gazety potraktowały to wydarzenie jako sensację. Jedyną osobą, która zdołała pojąć sens wypadku, był kapitan policji Huzinga. To on przeprowadzi w pogodny niedzielny poranek jedyną w swoim rodzaju akcję...

źródło opisu: Phantom Press 1992

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

wiech | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Książeczka z pewną mądrą filozofią.
Wyrafinowany tekst o sensie życia.
O tym, że dobro i piękno tkwi w tym, co zwyczajne i szare.
Trzeba to tylko umieć dostrzec.
Nie wszyscy ciągniemy za sobą tygrysa.
Zastanawiam się, jak wygląda mój tygrys?
Jeśli też go mam, to pewnie on często śpi ;)
Tę książeczkę, z całą jej symboliką i poetyką stawiam na półce, obok „Małego Księcia”.

Darek DTSG | 2013-08-14
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawie przedstawiona historia w sumie miłosna ubrana bardzo bogato w liczne metafory klimat lekko surrealistyczny . Ciekawa pozycja na przetarcie między kryminałami i thrillerami i innymi pozycjami mocniej wbijającymi w fotel...

Bez wątpienia jedna z dziesięciu ulubionych książek mojego życia :)
(inaczej nie sięgnąłbym po nią ponownie mimo tylu innych książek znajdujących się w pobliżu ;) ).

szu-szu | 2013-10-15

Zakochałam się w tej książce od pierwszego wejrzenia - kupiłam ją w maleńkiej, już nieistniejącej księgarni ArtForum w Bańskiej Bystrzycy, skuszona niezwykłymi ilustracjami MArtiny Matlovicovej. Otworzyłam na pierwszej stronie i... EUREKA! Absurdalny humor, doskonała historia. A później ja i Tracyho Tiger żyliśmy długo i szczęśliwie, i czytaliśmy się wiele, wiele razy.

Julia1990 | 2017-01-24
Alek | 2016-10-26