Skóra

Tłumaczenie: Krzysztof Kurek
Cykl: Z Archiwum X (tom 6)
Wydawnictwo: Libros
Skin
archiwum, Mulder, Scully
Pasqual23

Oto kolejna z fascynujących spraw, którymi zajmują się agenci FBI: Fox Mulder i Dana Scully, bohaterowie popularnego serialu telewizyjnego Z Archiwum X. Tym razem muszą rozwikłać zagadkę straszliwej masakry w nowojorskim szpitalu, związanej z omyłkowym przeszczepem skóry wybitnemu profesorowi. Śledząc losy tajemniczego dawcy, trafiają do tajlandzkiej dżungli. Tu napotykają na ślady eksperymentalnej technologii medycznej, a także na niewiarygodne powiązania pomiędzy doświadczonym na polu walki chirurgiem plastycznym, międzynarodowymi politykami i...legendarnym tajlandzkim potworem zwanym "Pożeraczem Skóry".

Monika | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 lutego 2013

Dawno, dawno temu z wypiekami na twarzy czekałam na kolejne odcinki "Z Archiwum X". Teraz przez przypadek dowiedziałam się, że na podstawie filmu napisano książki. Z nutką nostalgii (choć już bez wypieków) sięgnęłam po "Skórę".
Książka zdecydowanie podobała mi się, ale nie wzbudziła większych emocji. Ot, dobra książka sensacyjno-paranormalna :)

wirydiana | 2011-11-22
Przeczytana: 19 listopada 2011

W dawnych czasach z zapałem oglądałam "Archiwum X", nie wiedziałam jednak, że na podstawie serialu zostały napisane książki. Z dużą ciekawością sięgnęłam więc po niedawno odkrytą "Skórę". Chciałam sprawdzić czy nadal będę odczuwać dreszczyk emocji przed kontaktem z kolejną niewyjaśnioną zagadką. Cóż, nie było dreszczyku. Widać wyrosłam już z archiwum X.
Na FDR Drive w Nowym Jorku ma miejsce karambol. Pacjenci przywożeni są na izbę przyjęć dyżurującego szpitala. Nad jednym z nich opiekę przejmują dwaj stażyści. Wydaje się, że młodzi adepci medycyny wszystko robią prawidłowo, jednak pod wpływem wyładowania z defibrylatora pacjent umiera. Trudno ustalić przyczynę zgonu, ale ponieważ nie ma żadnych widocznych chorób, pacjent zostaje zakwalifikowany jako dawca skóry. Kilka dni później profesor Stanton ulega poważnemu wypadkowi. Wybuchł bojler, w pobliżu którego pracował. Obrażenia są na tyle poważne, że musi dojść do przeszczepu skóry. Operacja się udała, ale tuż po jej zakończeniu...

kelly12 | 2011-01-25
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Na początku niezbyt się ciekawie zapowiadało, ale później się rozkręciło.

Balthazar | 2017-05-26
Zniesmaczony | 2017-04-27