Gombrowicz. Wieczny debiutant

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03081-5
gombrowicz esej
ciarach

To pierwsza książka, która z taką swobodą i erudycją mierzy się z anarchicznym żywiołem pisarstwa Gombrowicza. Janusz Margański - literaturoznawca i uznany tłumacz - skupia się na problemie tożsamości czy też ról pisarza, by rozwinąć błyskotliwie kluczowe dlań tematy wolności, usytuowania w świecie międzyludzkim i rozdarcia między podkulturowymi impulsami a kulturotwórczymi dążeniami. Prześwietla klisze Gombrowicza, rzucając wyzwanie zarówno uczonym krytykom, jak i ciekawemu czytelnikowi.

CompleteUnknown | 2015-10-21
Na półkach: 2015, Przeczytane, Polonistyka