Leksykon teatralny

Wydawnictwo: Twój Styl
83-7163-010-7
Ida

Pierwszy wydany w Polsce leksykon teatru, obejmujący wszystkie jego dziedziny i pojęcia: od teorii teatru i terminologii poprzez biografistykę i krytykę. Leksykon jest bogatym źródłem informacji, zawiera nazwiska słynnych ludzi teatru i opis ich dorobku. Są tu zebrane po raz pierwszy i udokumentowane wiadomości o najnowszych zjawiskach i najmłodszych twórcach. Książka przedstawia także historię znanych teatrów, również studenckich i alternatywnych, oraz objaśnienia pojęć teoretycznych i kierunków rozwoju teatru w Polsce i na świecie. Czytelnik znajdzie również opis elementów technicznych dekoracji i wyposażenia sceny. Ciekawostką będzie rejestr teatralnych anegdot i przesądów.

Nikki | 2016-03-31
Na półkach: Teraz czytam