Odrodzenie Deryni

Tłumaczenie: Ewa Korowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki Deryni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: PIK
4 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Deryni Rising
83-85264-32-9
Fantasy, magia, czarnoksiężnicy, Kurtz

Deryni to szczep czarnoksiężników, ich nadprzyrodzona moc była niegdyś błogosławieństwem i przekleństwem ludzkości. Przez długie wieki Deryni byli zepchnięci na margines. Nadszedł czas, by odzyskać zaufanie ludzi.

Dawno, dawno temu, w średniowieczu, w bliżej nieokreślonym czasie i miejscu istniało sobie państwo, o którym nie przeczyta się w podręcznikach historii. W państwie tym, oprócz zwykłych śmiertelników, żyli Deryni - ludzie posiadający magiczne moce. Kiedyś byli władcami, później prześladowano ich i tępiono. W momencie, w którym zaczyna się ta powieść, w państwie rządzi Dobry Król, który przy pomocy swoich przyjaciół Deryni (nie żywi do nich uprzedzeń, bo jest Dobrym Królem!) obalił Złego Czarnoksiężnika. Ale pojawia się Zła Czarownica Deryni i morduje Dobrego Króla. Następca tronu, Dobry Książę, musi pokonać Złą Czarownicę, posiłkując się pomocą Dobrych Deryni (do których nie żywi uprzedzeń, bo jest Dobrym Księciem, a których wszyscy inni podejrzewają o wszelkie niegodziwości).
Cykl Deryni znajduje się na liście najlepszych książek fantasy wszech czasów Andrzeja Sapkowskiego, którą stworzył w swoim przewodniku po gatunku "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini". Autor...

marijestmoja | 2018-04-19
Przeczytana: 07 sierpnia 2001