Kanny 216 p. n. e.
historia
Valanthe

Opis jednej z największych bitew czasów starożytnych, bitwa pod Kannami, stoczona w 216 r. przed naszą erą podczas II wojny punickiej, zajmuje w historii wojen i sztuki wojennej miejsce wyjątkowe.
Książka z serii Historyczne Bitwy

A_R_O | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Vincere scis, Hannibal, victoria uti nescis - umiesz zwyciężać Hannibalu, nie umiesz korzystać ze zwycięstwa.

Praca Janusza Sikorskiego, dotyczy tytułowej bitwy pod Kannami 216 r p.n.e., ale również znajdziemy opisy innych bitew z 2 wojny punickiej. W książce znajduję się również historia 1 wojny punickiej. Opisy obu stron konfliktu.

Książka mimo, że jest krótka, zawarte jest w niej wszystko co należy. Czyta się lekko i przyjemnie. Autor nie przynudza, co jest ogromnym plusem.

Polecam wszystkim miłośnikom wojskowości i historii.

Moja ocena 7/10

MarcusProbus | 2012-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Dzieńdoberek, dziś parę nieskładnych zdań na temat książki "Kanny 216 p.n.e.".
Praca J. Sikorskiego, nie jest zwykłym opisy bitwy, a bardziej opisem działań Militarnych II Wojny punickiej od strony Kartagińczyka Hannibala. Pozycja ta wydana prze Bellone, jest również porównaniem powracającej "myśli taktyki Hannibala" na polach walki w nowożytności tak odmiennych od starożytnych realiów. czyta się ją wyjątkowo lekko z rozmachem, przeszkadza Tylko skłonność człowieka do spania.

tuten | 2015-05-05

Bardzo przystępnie napisana książka historyczna. Polecam.

Gutex | 2017-06-16
Artur | 2017-05-18