Powieść o Londynie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Roman o Londonu
83-7322-480-7
literatura serbska

Powieść o Londynie to opowieść nie tylko o porewolucyjnym, emigranckim życiu młodego oficera, syna białego rosyjskiego feldmarszałka i członka Dumy, księcia Nikolaja Radionowicza Riepnina oraz jego żony Nadzi, córce generała carskiego i księżnej Mirskiej.

Monika | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, Serbskie
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Książka trudna w czytaniu, ale mam wrażenie, że autorowi właśnie o to chodziło, żeby czytelnik odczuwał beznadziejność sytuacji wraz z bohaterami. "Powieść o Londynie" ma zwrócić uwagę na tęsknotę emigrantów do ojczystego kraju, zmęczenie po wielu latach wędrówki (która jest częstym elementem utworów Crnjanskiego - sumatraizm), tragedię ludzi czujących się niechcianymi i obcymi w kraju, w którym przyszło im walczyć o swoje życie.

sersz | 2013-12-21
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Czytanie zakończone na pierwszym tomie. NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!

Rafał | 2017-07-08
Magdalena | 2016-01-17