Akcja ocalenie - watykańska przystań nazistów

Tłumaczenie: Lech Niedzielski
Wydawnictwo: Alma-Press
Ratlines: How the Vaticans Nazi networks betrayed western intelligence to the Soviets
83-7020-176-8
komunizm, kościół, naziści,
literatura faktu
Marek

W roku 1944 wewnątrz Watykanu za sprawą tajnej koterii prawicowych księży została powołana do życia siatka, której celem było wywożenie z Europy nazistowskich zbrodniarzy. Pod pozorem walki z komunizmem rozsyłano po całym świecie zbiegłych przestępców wojennych, którzy następnie zatrudniani byli jako "Bojownicy wolności" oraz agenci w służbach wywiadów Austrii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec Zachodnich i Stanów Zjednoczonych.

W swych niezwykle rozległych dociekaniach Mark AArons i John Luftus starali się ukazać wielką kompromitację wspierającego zbrodniarzy wojennych i całkowicie spenetrowanego przez KGB Watykanu.

Akcja "Ocalenie" to wstrząsająca historia operacji wywiadowczych prowadzonych przez Kościół Rzymskokatolicki.

źródło opisu: Wydawnictwo Almapress, 1994

Andrew Vysotsky | 2010-12-03
Przeczytana: 15 września 2010

KGB Z WATYKANU

Książka bardzo trudna w odbiorze, czyta się ją ciężko. Wielką jej zaletą jest fakt, że jest niezwykle bogato udokumentowana. Myślę, że każdy, katolik czy nie, kto interesuje się historią, polityką, a także po prostu sensem takich pojęć jak patriotyzm, wiara i ojczyzna, powinien tę książkę przeczytać. Lektura Akcji „Ocalenie” skłania do wielu przemyśleń; zarówno historycznych, jak i dotyczących naszej, dzisiejszej rzeczywistości. Książka niesamowita, ale nie będą się rozpisywał, gdyż to temat rzeka. Ograniczę się więc do odesłania do notki wydawcy.

Resztę przeczytajcie sami. Zdecydowanie i absolutnie polecam. Piątka w starej skali ocen.

Wasz Andrew

recenzja opublikowana również na moim blogu

Dariusz Karbowiak | 2011-05-04
Na półkach: Historia, Przeczytane

Książka niesamowita wniosek nasuwa się jeden podstawą są pieniądze i nie ważne ile istnień masz na sumieniu. Smutne że wielu zbrodniarzy mogło dożyć ostatnich dni w zaciszu ...
Książkę warto przeczytać, a może doczekamy sie że archiwa watykańskie zostaną otwarte i dowiemy się więcej

Grzegorz | 2015-05-02
Przeczytana: 11 listopada 2015