Skrobów. Dzieje obozu NKWD dla żołnierzy AK 1944-1945

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historia
piotrex

Z okładki: Skrobów – to obóz zorganizowany przez NKWD dla żołnierzy Armii Krajowej. Na możliwość opublikowania tej relacji w legalnym wydawnictwie krajowym dawni więźniowie Skrobowa czekali ponad czterdzieści lat. Są wśród nich tacy, którym powiodła się brawurowa ucieczka – należy do nich i Autor – jak i ci, których wywieziono do łagrów w głąb ZSRR. Historia tego obozu dowodzi, że „władza...

Z okładki:
Skrobów – to obóz zorganizowany przez NKWD dla żołnierzy Armii Krajowej. Na możliwość opublikowania tej relacji w legalnym wydawnictwie krajowym dawni więźniowie Skrobowa czekali ponad czterdzieści lat. Są wśród nich tacy, którym powiodła się brawurowa ucieczka – należy do nich i Autor – jak i ci, których wywieziono do łagrów w głąb ZSRR. Historia tego obozu dowodzi, że „władza ludowa” represjonowała nie tylko żołnierzy AK ukrywających się po wkroczeniu Armii Czerwonej i uchylających się od poboru do wojska, ale i tych, którzy znaleźli się w jego szeregach, aby dalej walczyć z Niemcami.

Natalia Jaworańska | 2016-09-02
Dariusz_1456 | 2013-11-12