Jak pomyślę, tak zrobię

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci, Bezpieczne Dziecko". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Matylda

Marek trenuje strzały do bramki i cały czas pudłuje, a za chwilę ma ważny mecz. Boi się, że przez niego przegra jego drużyna, koledzy będą mieli pretensje, a dziewczyny go wyśmieją. Podejmuje decyzję, że nie weźmie udziału w meczu. Czy to dobre rozwiązanie? Jak zakończy się ta historia? Autorka wyjaśnia, że myśli decydują o uczuciach i zachowaniach, czyli kontaktach dziecka ze światem. Które myśli dają siłę, a które ją odbierają? Czy nad szkodliwymi myślami można zapanować? Warto tak myśleć, by lubić siebie, świat i ludzi, samemu być lubianym i szczęśliwym.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2009

źródło okładki: www.gwp.pl

katecz | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

dla dzieci 7+

Krótka książka o tym, by wierzyć we własne siły, mimo chwilowych niepowodzeń. Ponieważ błędy są po to, by się z nich czegoś nauczyć. I każdy ma prawo do popełniania błędów.

Ale przede wszystkim o tym, by pamiętać, żeby dobrze traktować siebie, mówić dobrze do siebie w myślach, bo "im milej zwracasz sie do siebie, tym milej zwracasz sie do innych". Poza tym, "jeśli nie obrażasz siebie po cichu, nie masz potrzeby obrażania ludzi dookoła"

E.Zubrzycka pokazuje też jak dzieci mogą zwracać sie do siebie, żeby sie nie demotywować.

Cenna pozycja! Do sięgania od czasu do czasu, by przypomnieć sobie pewne ważne sprawy.

Agata | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Ta pozycja spełniła moje oczekiwania, jako matki dziecka, które chwilowo straciło wiarę we własne możliwości z powodu zmiany miejsca zamieszkania, szkoły, otoczenia i całego dotychczasowego życia.

Matylda | 2010-10-31

Spodziewałam się coś na miarę słynnego "The secret" dla dorosłych ale i tak uważam że książka warta polecenia.

Willenka25 | 2011-04-18

Książka może być.