Park osobliwości

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-206-7
rak, choroba
gosiaw

Bohater to człowiek o ogromnej wrażliwości, dostrzegający piękno zwyczajności, a jednocześnie snujący intelektualne rozważania na tematy egzystencjalne. Wykształcony i, wydawałoby się, zawsze opanowany idzie przez życie nie będąc wolny od uczuć smutku i radości, strachu i euforii, miłości i nienawiści. Ale stara się być sobą. Książka napisana znakomitą prozą, zmusza czytelnika do przemyśleń...

Książka napisana znakomitą prozą, zmusza czytelnika do przemyśleń nad fenomenem życia i prawami uniwersalnymi. Rzecz godna polecenia dla czytelników, którzy cenią sobie coś więcej niż zwykłą komercję.

źródło opisu: http://www.nowy-swiat.pl/ns/?p=840

źródło okładki: http://www.nowy-swiat.pl/ns/?p=840

krzysiekk | 2017-02-21

Interesująca opowieść o tym jak niespodziewanie może spotkać nas zmiana w życiu codziennym, oraz o tym jak radzić sobie z problemami.
Dziękuje autorowi za umilanie mi czasu w podróży pociągiem do domu.

gosiaw | 2010-11-06
Przeczytana: 30 października 2010

Do niedawna wydawało mi się, że o każdej książce można napisać coś dobrego. Przy niektórych zalety można wymieniać w nieskończoność. Czasami trzeba bardziej się wysilić, żeby w książce odkryć coś wartościowego. Niekiedy jednak, pomimo usilnych starań, nie sposób wymienić choćby jednej zalety. Tak właśnie, moim zdaniem, jest z „Parkiem osobliwości” Zdzisława Piątkowskiego.

O czym w ogóle jest ta książka? Fabuła nie jest zbyt skomplikowana. Można ją z powodzeniem streścić w kilku zdaniach. Bohater, człowiek w średnim wieku, wykładowca na prywatnej uczelni, na dość rutynowych badaniach lekarskich słyszy wyrok - rak. Diagnoza niestety jest trafna, nie ma mowy o pomyłce. Konieczna staje się operacja. Mimo że wszystko układa się pomyślnie, bohater nasz cierpi. Nie fizycznie, lecz duchowo. Ukojenie przynosi mu jedynie obcowanie z naturą. Park odwiedza przy każdej okazji, prezentując czytelnikowi swoje refleksje natury egzystencjalnej.

Mało rozbudowana fabuła to wcale nie wada. Ba,...

Edyta Kościesza | 2014-09-26
Przeczytana: 26 września 2014

Książka ta należy do takich, które czyta się jednym tchem wchodząc w świat bohatera. To wszystko przecież może spotkać każdego z nas... Książka o życiu, o miłości, o przemijaniu, daje nadzieje i pokazuje sens wiary. Ukazuje tragedię jednocześnie wyciszając, dając ukojenie i pokrzepiając chore serca. Niezwykle wrażliwa i piękna książka, prowadząca do refleksji, zatrzymania się i pomyślenia o własnym losie. Sprawia, że chce się przewartościować swoje życie i spojrzeć na zwykłą codzienność w innym wymiarze, dostrzec to czego wcześniej się nie widziało. Książka bardzo poruszająca, taka do której na pewno nie raz wrócę. Polecam!

Beti1507 | 2014-06-06

Bardzo dobra książka. Poruszająca i skłaniająca czytelnika do głębokiej refleksji nad przemijającym czasem. Polecam!

logistyk | 2013-06-16
Przeczytana: sierpień 2012

Książka zmuszająca do rozmyśleń nad własnym życiem. Zachęcam do przeczytania w miejscu: "Usiadłem na ławce, naprzeciw kaskad. Wokół panowała samotność drzew i ich zapach. (...) Siedziałem pośród piękna, zintegrowany z otoczeniem." tedy to można zrozumieć głębię fenomenu książki.....polecam.

Anna | 2012-04-18

Wspaniała książka.
Polecam każdemu, aby mógł zastanowić się nad sensem życia i graniczącą z heroizmem postawa wobec ciężkiej choroby, a nawet śmierci. Umiejętnością myślenia o innych, miłością.
Anna

Camillo | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

To naprawdę jest bardzo osobliwa książka, autor podczas tworzenia musiał sięgać po głębokie myśli i swoje przemyślenia. Przemyślenia, które dają dużo do myślenia ;)

Justyna Czajkowska | 2015-09-26

Warto przeczytać, skłania ku zadumie....zmusza do innego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę w pędzie codziennego życia.

Kamyk | 2014-06-06

Warto! Polecam. :) Na pewno wrócę do tej książki. Głęboka myśl i dużo refleksji, co w tych czasach każdemu się przyda.

Mateusz Zwoliński | 2011-01-18
Przeczytana: 2009 rok

Książka, którą naprawdę warto przeczytać. POLECAM.