Okładka książki Bez granic

biografia, pasja, adhd
typ
papier
gall21
6,71 (66 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Biografia niezwykłego chłopaka, historia wielkiej pasji i jeszcze większej pracy. Ponieważ wszystko jest możliwe, człowiek powinien mieć wielkie marzenia. Im większe, tym lepiej – to dewiza Michaela Phelpsa. Syn policjanta i nauczycielki z Baltimore zaczął pływać jako siedmiolatek, gdy wykryto u niego ADHD. Dziś jest najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii nowożytnych igrzysk z dorobkiem 14 złotych medali. Na czym polegają jego treningi? Co je? Czy może żyć „normalnym” życiem?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Zuuzax | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Mam
Przeczytana: 01 lipca 2013

Uwielbiam Michaela i po prostu nie mogłam tego nie przeczytać. Opis tego jak zaczynał jako normalny, może lekko nadpobudliwy chłopiec i jak z czasem zmieniał się w mistrza, którym jest. Opisy startów, treningów, relacji z trenerem. Czytając staram się wchłonąć każdy szczegół i zapisać w pamięci. Tylko ktoś kto trenował wie, że to nie tylko praca, hobby ale całe życie. To jest niesamowite i ta książka jest niesamowita. Zawsze leży gdzieś pod ręką i zawsze gdy tylko najdzie mnie ochota sięgam po nią i czytam po raz kolejny.

Ewa | 2011-01-29
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Bardzo lubię poznawać historie ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu. Dlatego z ochotą sięgnęłam po książkę o Michaelu Phelpsie, zdobywcy 8 złotych medali w Pekinie.
Narratorem książki jest sam Michael. W książce opowiada praktycznie wyłącznie o pływaniu - o tym, jak zaczął swoją przygodę z wodą, jak wiele wysiłku w to wkładał, jak wyglądały relacje z trenerem oraz jak rodzina wspierała go w dążeniu do osiągnięcia celów, które sobie wyznaczał. Początkowo można być trochę zdezorientowanym, gdyż często w jednym akapicie potrafi pisać o olimpiadzie w Atenach, by za chwilę napisać o Pekinie czy Sydney. Także różne style tego sportu, rekordy, czasy dla osób nie znających tematu może trochę się pogubić. Jedno jest jednak pewne - naprawdę dobrze jest poznać Michaela, jego sposób myślenia, wyznaczania sobie celów oraz dążenia do nich. Podziwiam go zarówno jako człowieka jak i sportowca.
Samą książkę czyta się przyjemnie. Polecam.

JJ- | 2014-08-14

Moja opinia do przeczytania tutaj: http://jjtravel.zuikotek.pl/sportowa-glowa-zloty-czlowiek-na-basenie-bez-granic-ksiazka/ :)

Stokrotka238 | 2012-01-18
Przeczytana: styczeń 2012

Ksiązka o tym, że każde marzenie jest do spełnienia jeśli się o nie walczy i wierzy w jego urzeczywistnienie, że możemy zdobyć wszystko, wystarczy mieć tylko siłę i determinację tak jak Michael. Podziwiam tego chłopaka, chociaż nie jestem fanką pływania. Jak dla mnie za dużo w tej ksiażce szzcegółów technicznych, liczyłam że znajdę tutaj jakieś ciekawostki i wiecej szczegółów z życia prywatnego Michaela.

Marooh | 2014-03-08
Przeczytana: 02 marca 2014

Narrator - Michael Phelps opowiada swoją historię związaną z pływaniem.
Książka posiada dużo opisów technicznych, dlatego niewątpliwie spodoba się czytelnikom interesującym się tą tematyką.
Dla innych może być zbiorem cech, jakie powinien posiadać zwycięzca, który spełnia swoje marzenia.

Ciunek | 2014-03-18

Wspaniała książka, która pozwala wierzyć we własne marzenia :)

Lemma | 2011-04-04
Przeczytana: marzec 2011

„Bez granic” - to książka o słynnym pływaku i czytając, jak Michael Phelps pokonuje kolejne odległości w rekordowym czasach, samej zachciało mi się pływać i częściej niż kiedyś zaczęłam odwiedzać pobliską pływalnię :) Bo sama książka nie jest dziełem literatury, to trzeba sobie uczciwie powiedzieć. Nawet nie wiem, czy dobrze napisana, bo płynie się z tekstem tak do połowy, potem zwalnia i w końcu kończy. Przyznam, że trochę mnie znużyły szczegółowe dane dotyczące czasów uzyskiwanych na różnych dystansach, nie potrzebowałam aż tak wielu danych.
Tajemnicą sukcesu Phelps’a wydaje się być przede wszystkim systematyczna bardzo bardzo ciężka praca i w niewielkiej tylko części jego fizyczne uwarunkowania jak np. szerokie stopy, których używa jak nurek płetw. Poza tym książkę można podsumować nieco już utartym sloganem, że wiara w siebie i wytrwałość w dążeniu do celu są drogą do sukcesu. Choć to często powtarzana prawda, Michael Phelps wydaje się być żywym przykładem na to, iż sprawdza...

Tamara | 2013-04-10
Przeczytana: 01 października 2012

Jeśli ktoś (tak, jak ja ;)) podziwia Michael'a, to ta książka na pewno okaże się dla niego wciągająca i ciekawa. Pływacy mogą znaleźć w niej cenne rady, jak udoskonalić swoje umiejętności.. Miło się czyta, opowiada naprawdę niezłą historię, choć czasem można się w niej pogubić.

Mr_BC | 2012-09-22

Szczerze mówiąc trochę rozczarowała mnie ta książka. Spodziewałem się opisu wytężonej pracy, strategii działania - walki przełamującej granice ludzkich możliwości. W książce natomiast jest więcej opisów wydarzeń z samych zawodów. Niemniej czyta się ok.

kissarmy | 2011-01-27

nie tylko dla pływaków i amatorów pływania : )

Polecam

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku