Okładka książki Bez granic

biografia, pasja, adhd
typ
papier
gall21
6.57 (61 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Biografia niezwykłego chłopaka, historia wielkiej pasji i jeszcze większej pracy. Ponieważ wszystko jest możliwe, człowiek powinien mieć wielkie marzenia. Im większe, tym lepiej – to dewiza Michaela Phelpsa. Syn policjanta i nauczycielki z Baltimore zaczął pływać jako siedmiolatek, gdy wykryto u niego ADHD. Dziś jest najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii nowożytnych igrzysk z dorobkiem 14 złotych medali. Na czym polegają jego treningi? Co je? Czy może żyć „normalnym” życiem?

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Ewa | 2011-01-29
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Bardzo lubię poznawać historie ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu. Dlatego z ochotą sięgnęłam po książkę o Michaelu Phelpsie, zdobywcy 8 złotych medali w Pekinie.
Narratorem książki jest sam Michael. W książce opowiada praktycznie wyłącznie o pływaniu - o tym, jak zaczął swoją przygodę z wodą, jak wiele wysiłku w to wkładał, jak wyglądały relacje z trenerem oraz jak rodzina wspierała go w dążeniu do osiągnięcia celów, które sobie wyznaczał. Początkowo można być trochę zdezorientowanym, gdyż często w jednym akapicie potrafi pisać o olimpiadzie w Atenach, by za chwilę napisać o Pekinie czy Sydney. Także różne style tego sportu, rekordy, czasy dla osób nie znających tematu może trochę się pogubić. Jedno jest jednak pewne - naprawdę dobrze jest poznać Michaela, jego sposób myślenia, wyznaczania sobie celów oraz dążenia do nich. Podziwiam go zarówno jako człowieka jak i sportowca.
Samą książkę czyta się przyjemnie. Polecam.

Marooh | 2014-03-08
Przeczytana: 02 marca 2014

Narrator - Michael Phelps opowiada swoją historię związaną z pływaniem.
Książka posiada dużo opisów technicznych, dlatego niewątpliwie spodoba się czytelnikom interesującym się tą tematyką.
Dla innych może być zbiorem cech, jakie powinien posiadać zwycięzca, który spełnia swoje marzenia.

Ciunek | 2014-03-18

Wspaniała książka, która pozwala wierzyć we własne marzenia :)

Lemma | 2011-04-04
Przeczytana: marzec 2011

„Bez granic” - to książka o słynnym pływaku i czytając, jak Michael Phelps pokonuje kolejne odległości w rekordowym czasach, samej zachciało mi się pływać i częściej niż kiedyś zaczęłam odwiedzać pobliską pływalnię :) Bo sama książka nie jest dziełem literatury, to trzeba sobie uczciwie powiedzieć. Nawet nie wiem, czy dobrze napisana, bo płynie się z tekstem tak do połowy, potem zwalnia i w końcu kończy. Przyznam, że trochę mnie znużyły szczegółowe dane dotyczące czasów uzyskiwanych na różnych dystansach, nie potrzebowałam aż tak wielu danych.
Tajemnicą sukcesu Phelps’a wydaje się być przede wszystkim systematyczna bardzo bardzo ciężka praca i w niewielkiej tylko części jego fizyczne uwarunkowania jak np. szerokie stopy, których używa jak nurek płetw. Poza tym książkę można podsumować nieco już utartym sloganem, że wiara w siebie i wytrwałość w dążeniu do celu są drogą do sukcesu. Choć to często powtarzana prawda, Michael Phelps wydaje się być żywym przykładem na to, iż sprawdza się o...

Stokrotka238 | 2012-01-18
Przeczytana: styczeń 2012

Ksiązka o tym, że każde marzenie jest do spełnienia jeśli się o nie walczy i wierzy w jego urzeczywistnienie, że możemy zdobyć wszystko, wystarczy mieć tylko siłę i determinację tak jak Michael. Podziwiam tego chłopaka, chociaż nie jestem fanką pływania. Jak dla mnie za dużo w tej ksiażce szzcegółów technicznych, liczyłam że znajdę tutaj jakieś ciekawostki i wiecej szczegółów z życia prywatnego Michaela.

Tamara | 2013-04-10
Przeczytana: 01 października 2012

Jeśli ktoś (tak, jak ja ;)) podziwia Michael'a, to ta książka na pewno okaże się dla niego wciągająca i ciekawa. Pływacy mogą znaleźć w niej cenne rady, jak udoskonalić swoje umiejętności.. Miło się czyta, opowiada naprawdę niezłą historię, choć czasem można się w niej pogubić.

Mr_BC | 2012-09-22

Szczerze mówiąc trochę rozczarowała mnie ta książka. Spodziewałem się opisu wytężonej pracy, strategii działania - walki przełamującej granice ludzkich możliwości. W książce natomiast jest więcej opisów wydarzeń z samych zawodów. Niemniej czyta się ok.

kissarmy | 2011-01-27

nie tylko dla pływaków i amatorów pływania : )

Polecam

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku