Bez granic

Okładka książki Bez granic Alan Abrahamson, Michael Phelps
Okładka książki Bez granic
Alan AbrahamsonMichael Phelps Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
No Limits: The Will to Succeed
Świat Książki
2010-06-14
2010-06-14
978-83-247-1645-6
Joanna Pierzchała
biografia pasja adhd

Okładka książki Mój powrót do życia. Nie tylko o kolarstwie Lance Armstrong, Sally Jenkins
Mój powrót do ... Lance Armstrong, Sa...
Okładka książki Xavi. Barca moim życiem Xavier Hernandéz Creus, Javier Miguel
Xavi. Barca mo... Xavier Hernandéz Cr...
Okładka książki Mourinho vs. Guardiola Juan Carlom Cubeiro, Leonor Gallardo
Mourinho vs. G... Juan Carlom Cubeiro...

Niestety nudna biografia. Nie ma w niej zbyt dużo ciekawych historii, z których można wynieść coś więcej. Na pewno coś dla siebie znajdą w niej fani biografii bądź samego pływaka ale dla neutralnych czytelników, takich jak ja jest ona po prostu nużąca.

Nie ma lepszej książki ,która pokazuje jak młody chłopak dąży do celu i osiąga go. Wspiera go rodzina , drużyna oraz trener, który daje mu niezły wycisk . Autor przedstawił życie Michaela w bardzo schematyczny sposób. Pokazał treningi, rozpiski jego planów dnia i zawodów. Książka potrafi motywować i ukazywać plusy z życia sportowców . Uważam ,że Michael jest bardzo dobrym autorytetem nie licząc drobnych uzależnień , ale nikt nie jest idealny :)

Pozycja nr 1 dla osób związanych z pływaniem.

Pozycja nr 1 dla osób związanych z pływaniem.

Ostatnimi czasy dość mocno zaczytuję się w autobiografiach sportowców, bądź książkami o ludziach sportu. Dziś rozpoczynam cykl recenzji, które będą ukazywały się na moim blogu.
A więc zaczynajmy!

Osiem medali olimpijskich zrobiło wrażenie nie tylko w świecie pływackim. Wyczyn Michaela Phelpsa będzie omawiany przez wiele lat, do narodzin kolejnego sportowego fenomenu. Może to banalne, ale prawdziwe: dobre cechy charakteru, talent, ciężka praca pozwoliły pływakowi osiągnąć tak wiele w tej dyscyplinie sportu. Dewiza Phelpsa brzmi: ,,Nic nie jest niemożliwe, człowiek powinien mieć wielkie marzenia. Im większe tym lepiej”.

Książka „Bez granic” jest biografią Michaela, dzięki której możemy poznać życie tego niezwykłego sportowca. Jego początki fascynacji pływaniem, a także problemy, które wynikły w chwili, gdy wykryto u niego ADHD. Droga kariery od pierwszych zawodów, po Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, podczas których odniósł ogromny sukces.

Początkowo można być trochę zdezorientowanym i zagubionym, bowiem w jednym akapicie jesteśmy z pływakiem w Atenach by za chwilę znaleźć się już na pływalni w Pekinie czy Sydney. To nie ułatwia czytania, ale też zmusza do pełnej koncentracji. Czytanie książki może sprawić nie lada trudność ludziom mało obeznanym ze światem pływackim, bowiem dla osób nie znających tematu, różne style tego sportu, rekordy i czasy mogą być momentami nudne, ale i nie łatwe w zrozumieniu. Mimo to jednak warto sięgnąć po książkę, która dodaje siły i pobudza do działania. Książka opowiada nie tylko o pokonywaniu trudności czy walce z rywalami, jest tam mnóstwo anegdot członków rodziny, przyjaciół czy pływackiej drużyny, a przede wszystkim trenera Boba Bowmana, ojca sukcesu, ale i ojca, którego Micheal potrzebował.

Poniżej kilka cytatów z książki:
„Nie było przerw na pójście do toalety. Przynajmniej mężczyźni ich nie mieli”

„Śniadanie składało się z trzech sandwiczy z sadzonymi jajkami, serem, smażoną cebulą i majonezem. Omletu. Miski kaszki kukurydzianej, trzech francuskich tostów. Na dokładkę trzy naleśniki z czekoladą”.

Więcej na mateuszminda.blogspot.com

A więc zaczynajmy!

Uwielbiam Michaela i po prostu nie mogłam tego nie przeczytać. Opis tego jak zaczynał jako normalny, może lekko nadpobudliwy chłopiec i jak z czasem zmieniał się w mistrza, którym jest. Opisy startów, treningów, relacji z trenerem. Czytając staram się wchłonąć każdy szczegół i zapisać w pamięci. Tylko ktoś kto trenował wie, że to nie tylko praca, hobby ale całe życie. To jest niesamowite i ta książka jest niesamowita. Zawsze leży gdzieś pod ręką i zawsze gdy tylko najdzie mnie ochota sięgam po nią i czytam po raz kolejny.

Narrator - Michael Phelps opowiada swoją historię związaną z pływaniem.
Książka posiada dużo opisów technicznych, dlatego niewątpliwie spodoba się czytelnikom interesującym się tą tematyką.
Dla innych może być zbiorem cech, jakie powinien posiadać zwycięzca, który spełnia swoje marzenia.

Narrator - Michael Phelps opowiada swoją historię związaną z pływaniem.

Szczerze mówiąc trochę rozczarowała mnie ta książka. Spodziewałem się opisu wytężonej pracy, strategii działania - walki przełamującej granice ludzkich możliwości. W książce natomiast jest więcej opisów wydarzeń z samych zawodów. Niemniej czyta się ok.

Ksiązka o tym, że każde marzenie jest do spełnienia jeśli się o nie walczy i wierzy w jego urzeczywistnienie, że możemy zdobyć wszystko, wystarczy mieć tylko siłę i determinację tak jak Michael. Podziwiam tego chłopaka, chociaż nie jestem fanką pływania. Jak dla mnie za dużo w tej ksiażce szzcegółów technicznych, liczyłam że znajdę tutaj jakieś ciekawostki i wiecej szczegółów z życia prywatnego Michaela.

Wspaniała książka, która pozwala wierzyć we własne marzenia :)

Wspaniała książka, która pozwala wierzyć we własne marzenia :)

Moja opinia do przeczytania tutaj: http://jjtravel.zuikotek.pl/sportowa-glowa-zloty-czlowiek-na-basenie-bez-granic-ksiazka/ :)

• Sport
  • 2011