Lubimyczytać.pl to:

biografia, pasja, adhd
typ
papier
gall21
6.64 (56 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Biografia niezwykłego chłopaka, historia wielkiej pasji i jeszcze większej pracy. Ponieważ wszystko jest możliwe, człowiek powinien mieć wielkie marzenia. Im większe, tym lepiej – to dewiza Michaela Phelpsa. Syn policjanta i nauczycielki z Baltimore zaczął pływać jako siedmiolatek, gdy wykryto u niego ADHD. Dziś jest najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii nowożytnych igrzysk z dorobkiem 14 złotych medali. Na czym polegają jego treningi? Co je? Czy może żyć „normalnym” życiem?

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Ewa | 2011-01-29
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Bardzo lubię poznawać historie ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu. Dlatego z ochotą sięgnęłam po książkę o Michaelu Phelpsie, zdobywcy 8 złotych medali w Pekinie.
Narratorem książki jest sam Michael. W książce opowiada praktycznie wyłącznie o pływaniu - o tym, jak zaczął swoją przygodę z wodą, jak wiele wysiłku w to wkładał, jak wyglądały relacje z trenerem oraz jak rodzina wspierała go w dążeniu do osiągnięcia celów, które sobie wyznaczał. Początkowo można być trochę zdezorientowanym, gdyż często w jednym akapicie potrafi pisać o olimpiadzie w Atenach, by za chwilę napisać o Pekinie czy Sydney. Także różne style tego sportu, rekordy, czasy dla osób nie znających tematu może trochę się pogubić. Jedno jest jednak pewne - naprawdę dobrze jest poznać Michaela, jego sposób myślenia, wyznaczania sobie celów oraz dążenia do nich. Podziwiam go zarówno jako człowieka jak i sportowca.
Samą książkę czyta się przyjemnie. Polecam.

Marooh | 2014-03-08
Przeczytana: 02 marca 2014

Narrator - Michael Phelps opowiada swoją historię związaną z pływaniem.
Książka posiada dużo opisów technicznych, dlatego niewątpliwie spodoba się czytelnikom interesującym się tą tematyką.
Dla innych może być zbiorem cech, jakie powinien posiadać zwycięzca, który spełnia swoje marzenia.

Ciunek | 2014-03-18

Wspaniała książka, która pozwala wierzyć we własne marzenia :)

Lemma | 2011-04-04
Przeczytana: marzec 2011

„Bez granic” - to książka o słynnym pływaku i czytając, jak Michael Phelps pokonuje kolejne odległości w rekordowym czasach, samej zachciało mi się pływać i częściej niż kiedyś zaczęłam odwiedzać pobliską pływalnię :) Bo sama książka nie jest dziełem literatury, to trzeba sobie uczciwie powiedzieć. Nawet nie wiem, czy dobrze napisana, bo płynie się z tekstem tak do połowy, potem zwalnia i w końcu kończy. Przyznam, że trochę mnie znużyły szczegółowe dane dotyczące czasów uzyskiwanych na różnych dystansach, nie potrzebowałam aż tak wielu danych.
Tajemnicą sukcesu Phelps’a wydaje się być przede wszystkim systematyczna bardzo bardzo ciężka praca i w niewielkiej tylko części jego fizyczne uwarunkowania jak np. szerokie stopy, których używa jak nurek płetw. Poza tym książkę można podsumować nieco już utartym sloganem, że wiara w siebie i wytrwałość w dążeniu do celu są drogą do sukcesu. Choć to często powtarzana prawda, Michael Phelps wydaje się być żywym przykładem na to, iż sprawdza się o...

Stokrotka238 | 2012-01-18
Przeczytana: styczeń 2012

Ksiązka o tym, że każde marzenie jest do spełnienia jeśli się o nie walczy i wierzy w jego urzeczywistnienie, że możemy zdobyć wszystko, wystarczy mieć tylko siłę i determinację tak jak Michael. Podziwiam tego chłopaka, chociaż nie jestem fanką pływania. Jak dla mnie za dużo w tej ksiażce szzcegółów technicznych, liczyłam że znajdę tutaj jakieś ciekawostki i wiecej szczegółów z życia prywatnego Michaela.

Tamara | 2013-04-10
Przeczytana: 01 października 2012

Jeśli ktoś (tak, jak ja ;)) podziwia Michael'a, to ta książka na pewno okaże się dla niego wciągająca i ciekawa. Pływacy mogą znaleźć w niej cenne rady, jak udoskonalić swoje umiejętności.. Miło się czyta, opowiada naprawdę niezłą historię, choć czasem można się w niej pogubić.

Mr_BC | 2012-09-22

Szczerze mówiąc trochę rozczarowała mnie ta książka. Spodziewałem się opisu wytężonej pracy, strategii działania - walki przełamującej granice ludzkich możliwości. W książce natomiast jest więcej opisów wydarzeń z samych zawodów. Niemniej czyta się ok.

kissarmy | 2011-01-27

nie tylko dla pływaków i amatorów pływania : )

Polecam

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku