Grupa Bojowa 'Warta'

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Festung Posen 1945.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pomost
83-916091-9-7
Festung Posen,
historia
Enyo

Czwarty tomik z serii "Festung Posen 1945" jest monografią jednego z trzech podstawowych rejonów obrony Poznania, tzw. Odcinka "Warta" (Abschnitt Warthe). Stworzenie tak szczegółowego zapisu wydarzeń, jakie w styczniu i lutym 1945 roku miały miejsce na odcinku warciańskim nie byłoby możliwe, gdyby nie ocalenie z wojennej zawieruchy Dziennika Bojowego Odcinka "Warta", którego kopia - choć przypuszczalnie niekompletna - znalazła się w rękach polskich.

don_mate | 2014-12-11
Na półkach: Historia, Przeczytane