Lekcja Europy Środkowej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Europy Środka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury
978-83-89273-70-3

Wybór esejów prof. Csaby G. Kissa publikowanych w ciągu ostatnich 15 lat w Polsce i na Węgrzech. Autor – wybitny znawca zagadnień środkowoeuropejskich – jest historykiem kultury, politologiem i historykiem literatury; prowadzi badania z zakresu komparatystyki literatur Europy Środkowej, a także mitów i symboli narodowych w literaturze. W roku 2000 ukazało się polskie wydanie jego Dziennika polskiego (1980–1982).

juleks | 2013-05-14
Przeczytana: luty 2013