Bransoletka

Okładka książki Bransoletka Jayne Ann Krentz
Okładka książki Bransoletka
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Joy
HarperCollins
2010-07-02
2010-07-02
Barbara Kośmider
biznesmen wyspa odludzie strach rozczarowanie

Reyson - dojrzały i przystojny mężczyzna spotyka się z Debby - młodą, szaloną i spontaniczną dziewczyną. Podczas, gdy ich romans się rozwija, mężczyzna coraz bardziej odczuwa, że nie pasują do siebie. Gdy dziewczyna oznajmia mu, że czas się rozstać, zostawiając kartkę z wiadomością, jest z tego zadowolony. Jednakże, gdy rodzice dziewczyny dowiadują się o tym, zaczynają się martwić i proszą Reysona, aby odnalazł ich córkę. W tym celu udaje się on na wyspę, gdzie mieszka jej starsza siostra. Gdy Virginia otwiera mu drzwi, jest nieufna i nie chce go wpuścić. Jednak po wytłumaczeniu okoliczności zgadza się. Do biznesmena szybko dociera, że swoje zainteresowanie powinien ulokować właśnie w Virginii. Niestety kobieta boi się znów zaryzykować i płacić wysoką cenę. Reyson jednak nie poddaje się i wpada na chytry plan mający na celu przekonanie Virginii do niego. Czy Virginia się złamie? Czy pokona demony przeszłości? Co wspólnego z tym wszystkim ma tytułowa bransoletka?

"Bransoletka" to książka o prostej fabule, czasami męczącej, powolnej, ale momenty trzymające w napięciu pomagają utrzymać poziom. Jak na harlequina to nawet dobre czytadło :)

Książka na godzinę, jak się nie ma nic innego pod ręką w pociągu...
A fabuła? Miałka. Nawet bardzo. Przewidywalna aż do bólu. Jedyne co było fajne to na samym końcu ta scena spotkania bohaterów z prawowitymi właścicielami bransoletki.
Bardzo przeciętne czytadło, jak harlequin, tyle, że ciut lepiej wydany.

Książka na godzinę, jak się nie ma nic innego pod ręką w pociągu...
Bardzo przeciętne czytadło, jak harlequin, tyle, że ciut lepiej wydany.

"Bransoletka" to książka bardzo lekka i odprężająca. Ale już po przeczytaniu wylatuje z pamięci.

Z początku akcja się ciągnie, ale mniej więcej w połowie książki zdecydowanie przyśpiesza. Główni bohaterowie wydawali mi się jacyś tacy płytcy i nudni, jednowymiarowi i nierzeczywiści.
Dużym plusem jest stworzenie tytułowej bransoletki jako tajemniczego miłosnego talizmanu. :)

Książka nie jest tragiczna, ale jeżeli miałabym wybierać między nią, a jakąś inną powieścią to bez zastanowienia sięgnęłabym po tę drugą.

Dużym plusem jest stworzenie tytułowej bransoletki jako tajemniczego miłosnego talizmanu....

Bardzo mnie bawiło, że każda negatywnie zabarwiona postać nazywana była 'łobuzem'. Każdy powiedziałby sukinsyn (wybrałam tę łagodniejszą formę),a tutaj Ginny zaatakował łobuz, Ginny poślubiła łobuza, Ginny została okradziona przez łobuza.

Sama w sobie książka idealna na plażę.

Sama w sobie książka idealna na plażę.

Fajna książka, szybko się czyta. Troszke przewidywalna, ale akcja przynajmniej szybko się potoczyła.

Fajnie odpręża po męczącym dniu. :)

Fajnie odpręża po męczącym dniu. :)

Jak dla mnie lekko przesłodzona. Chodź czyta ja się lekko i szybko

Jak dla mnie lekko przesłodzona. Chodź czyta ja się lekko i szybko