Gotfryd, fruwająca świnia

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Gottfried, das fliegende Schwein
83-203-2874-8
Beata Figurna

z okładki: Była sobie raz bardzo miła świnia, która miała na imię Gotfryd. Najbardziej lubiła leżeć na łące i marzyć. A jej największym marzeniem było fruwanie... - Ach, fruwać... fruwanie kocham najbardziej - powiedział Gotfryd. Nabrał powietrza, nadął się jak balon i zrobił czerwony jak burak. A potem zamachał uszami. Ale nic mu to nie pomogło. Nie wzniósł się nad ziemię ani na...

z okładki:

- Ach, fruwać... fruwanie kocham najbardziej - powiedział Gotfryd. Nabrał powietrza, nadął się jak balon i zrobił czerwony jak burak. A potem zamachał uszami. Ale nic mu to nie pomogło. Nie wzniósł się nad ziemię ani na milimetr.

[Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1989]

Sylwia | 2013-07-26
Przeczytana: 2002 rok

Tę książkę darzę bardzo dużym sentymentem, gdyż jest moją pierwszą przeczytana w całości. Zrobiła na mnie w podstawówce tak duże wrażenie, że chciałam czytań coraz więcej i więcej :) Było w niej to, co do tej pory lubię w książkach najbardziej - kipiała humorem.

Beata Figurna | 2010-10-30

moja ulubiona książka z dzieciństwa.przezabawna i z fantastycznymi ilustracjami, w które wpatrywałam się tysiące razy.

animaniak | 2016-09-15
magnolia | 2011-05-09