Pyza na polskich dróżkach, cz. 2

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
978-83-10-11315-3
Pyza
Barbara

Wznowienie drugiego tomu książki o podróżach Pyzy po polskich dróżkach. Tym razem bohaterka wybiera się na południe Polski. Wędruje od Karkonoszy przez Tatry i Góry Świętokrzyskie, by wreszcie wrócić na Mazowsze. Książka wydana w serii kolekcjonerskiej, opatrzona jest oryginalnymi i niepowtarzalnymi ilustracjami Adama Kiliana.

Sosnowaigielka | 2015-12-30

Druga część podróży Pyzy po Polsce. Tym razem bardziej południowa strona. Pyza podziwia krajobraz naszego kraju, wzdycha nad przyrodą, roztkliwia się nad pracą człowieka- pokazuje wartości niezmienne dla wielu Polaków. Ponadczasowa i nie tylko skierowana do dzieci historia.

| 2011-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2011

W drugim tomie przygód Pyzy są jeszcze ładniejsze ilustracje i jeszcze ciekawsza treść. Tym razem Pyza wędruje jeszcze dalej, zagląda do Krakowa, Sieradza, Wrocławia, Lublina, Opola... Niestrudzona "bajka", jak czasem mówi o niej autorka, przemierza tysiące kilometrów, a następnie wraca do swojego mazowieckiego domu, do Łowicza. Postanawia spisać swoje przygody i wędrówki, w czym pomagają jej dzieci, kot i pies :)

Jak już wspominałam podczas pisania pierwszej recenzji, wydanie bardzo mi się podoba. Tak jest też i tutaj. Okładka, papier no i te ilustracje... Pan Adam Kilian to artysta z wielkim talentem!
I cóż, znów polecam Wam tę książkę. Wam, Waszym dziadkom, rodzicom, dzieciom, wnukom, znajomym i nieznajomym. Niech przygody Pyzy znów łączą pokolenia tak, jak to robiły do tej pory!

PS moja pełna recenzja dwóch tomów znajduje się tu: http://wdomowejbiblioteczce.blogspot.com/2011/12/pyza-na-polskich-drozkach.html

DamnFine Coffee | 2016-09-04
Lamia | 2016-06-27