Msza za mordercę

1993-01-01
1993-01-01
838578411X
morderstwo Bożkowski

Tak dla Fidybusa, Karbolka oraz mamusi. Zawsze i wszędzie. Czytałam setki razy, nigdy mnie nie nudzi. Mus dla fanów Chmielewskiej, Kisiel. Niezapomniane wrażenia i klimaty

Przygód sierżanta Fidybusa i porucznika Karbolka ciąg dalszy. Pierwszy z nich jest śledczym-samoukiem, wciąż usiłującym zdać maturę i co chwilę popadającym w tarapaty starym praktykiem; porucznik Karbolek zaś dla odmiany jest młodym i ambitnym oficerem, który święcie wierzy w wyższość teorii nad praktyką, przez co znakomicie się uzupełniają. Powieść czyta się bardzo lekko, duża doza humoru przywodzi mi na myśl twórczość Joanny Chmielewskiej, a łatwość odbioru zaś książki o panu Samochodziku - wiem, skojarzenia dziwne, ale w każdym razie książkę polecam każdemu.

najsłabsza książka z serii

najsłabsza książka z serii

Lekki, dobry kryminał milicyjny. Czasy PRL-u ze swoistymi absurdami i moja ulubiona para gliniarzy oraz całkiem intrygujący ksiądz.

Podróży sentymentalnej ciąg dalszy. Znajduję sporo przyjemności w czytaniu tych PRL-owskich staroci.

bardzo fajny kryminał, przeczytany lata temu

bardzo fajny kryminał, przeczytany lata temu

Kryminał dość lekki, fajnie się czyta, jednakże nic zaskakującego. Można ją spokojnie czytać w autobusie/pociągu.
Przypomniało mi się z tej książki dość ciekawe określenie ukochanej "Musia" powszechnie znanej w pracy jako wrednej istocie. Pochodzi ono jako skrót od słowa "Wiedźmusia", chyba rzeczywiście musiała nią być skoro pozwoliła ukochanemu tak do siebie mówić.

O autorze i książce dowiedziałam się ileś lat temu z Autobiografii Joanny Chmielewskiej, która była tym kryminałem zafascynowana. Odnalazłam tę mało znaną pozycję i podobnie jak pani Joanna, uśmiałam się. Świetna lektura na poprawę humoru, jak w poprzedniej opinii - faktycznie w stylu Chmielewskiej. Sierżant Fidybus i porucznik pojawiają się też w innych kryminałach Bożkowskiego, ale ta książka jest najlepsza.

dość dobra książka,w stylu Joanny Chmielewskiej..

dość dobra książka,w stylu Joanny Chmielewskiej..

• Kryminał
  • Kryminały
  • Koniecznie przeczytać/nie ma w BG
  • Nigdzie nie ma, a chcę przeczytać!!!

Dodaj cytat z książki Msza za mordercę