Maks albo zniknięcie Prospera

Wydawnictwo: Muza
83-7319-329-4
alabe

Akcja powieści nazwanej przez autora na przekór konwencjom „dramatem epickim”, toczy się w świecie realnym, czasem historycznie odległym, albo w wyobraźni Bohatera, któremu towarzyszą postacie już to realne, już to wyimaginowane jako partnerzy niekończącego się dialogu. Wątki szpiegowskie, opisy wspinaczek wysokogórskich, sceny erotyczne, częściowo rozgrywające się w egzotycznej scenerii Półwyspu Malajskiego, przeplatają się z wywodami, których treść skłania do refleksji nad zagadką bytu i miejscem człowieka w nieskończoności kosmosu.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2003

źródło okładki: http://www.muza.com.pl