Wielcy kompozytorzy i ich czasy

Tłumaczenie: Ewa Pankiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie i powieści biograficzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Lives and Times of the Great Composers
978-83-7510-252-9

Panorama trzystu pięćdziesięciu lat europejskiej historii muzyki. Wielcy kompozytorzy i ich czasy to panoramiczna, biograficzna historia gigantów muzyki poważnej. Każdy rozdział, choć spleciony z innymi, jest jednak odrębny i opisuje życie jednego lub kilku twórców na tle społecznym, politycznym, muzycznym i kulturalnym epoki. Na kartach tej książki spotkamy Bacha, statecznego mieszczanina,...

Panorama trzystu pięćdziesięciu lat europejskiej historii muzyki.

Na kartach tej książki spotkamy Bacha, statecznego mieszczanina, który większość swoich dzieł skomponował w atmosferze ożywionych dysput w luteranskim Lipsku, apodyktycznego Beethovena, genialnego Mozarta, i wielu, wielu innych.

Michael Steen odsłania przed naszymi oczami żywy portret burzliwych czasów, w których działali ci genialni, a przecież niepozbawieni ludzkich wad twórcy. Jego dzieło, wiodąc czytelnika przez trzysta pięćdziesiąt lat historii Europy, wykracza znacznie poza sferę muzyki. Żywo, przystępnie napisana książka, jest wyjątkowym, bogato udokumentowanym kompendium wiedzy, a jednocześnie urzekającą lekturą, do której czytelnik będzie wielokrotnie powracać.

Michael Steen urodził się w Dublinie. Studiował w Royal College of Music i w Oriel College w Oksfordzie, a następnie przez trzydzieści lat pracował w Londynie. Jest przewodniczącym Royal College of Music Society i członkiem zarządu organizacji Friends of the Victoria and Albert Museum.

Ilustracja na okładce: Liszt gra przed Beethovenem. Obraz Józefa Danhausera z 1840 roku ukazuje także Victora Hugo, Niccolo Paganiniego i Gioacchina Rossiniego (stoją) oraz George Sand (siedzi, z cygarem). W tle wisi portret Byrona. U stóp Liszta siedzi jego kochanka Marie d'Agoult.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2010

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»