Książę krwi

Tłumaczenie: Andrzej Siwicki
Cykl: Synowie Krondoru (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Prince of the Blood
837150330X
sf amerykańska XX w.
czepol

Od dwudziestu lat po Wojnie Światów Królestwo Wysp na Midkemii cieszy się spokojem i dobrobytem. Nagle Książę Arutha, królewski brat i potencjalny dziedzic, postanawia zgłosić swoje roszczenia do tronu. Jego dwaj synowie nie są dobrze przygotowani do objęcia w przyszłości władzy po ojcu, dlatego książę wysyła ich z pierwszą misją dyplomatyczną. I odtąd bracia wpadają w wir wydarzeń, który zmusi ich, by stawili czoło śmiertelnym niebezpieczeństwom...

Karolina | 2014-12-22

po tm autorze spodziewalan sie czegos wiecej, niby intryga ciekawa, duzo przygod, ale sam final mnie odribine rozczarowal, akcja wartka, najciekawsza byla postac Isalańczyka :-)

qrakk | 2015-03-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Pierwsza z dwóch powieści łączących bohaterów i wydarzenia wydanej wcześniej "Sagi o Wojnie Światów", a "Sagą o Wojnie z Wężowym Ludem", która to stanowi kontynuację historii. Fabuła i akcja trochę słabsza niż w poprzednich książkach z tej serii, jednak dla fanów Feist'a i Midkemii pozycja obowiązkowa.

MarienconDoin | 2012-07-13
Przeczytana: 28 lipca 2004

Czas leci nieubłaganie, bohaterowie się zmieniają, lecz ta książka znów porywa nas do dobrze znanych nam krain. Wspomnienia powracają, łezka się w oku kręci przechodząc w płacz w niektórych momentach, ale jest też i zabawa.

Mateusz Górka | 2016-06-29
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 28 czerwca 2016

To jest książka za którą pokochałem Feista. A w zasadzie Nakora.
Bo pomarańcze.

Nie rozumiesz - przeczytaj!

Totek9996 | 2015-01-23

Dość fajne. Rozdziały o Borricu Bardzo fajne, a rozdziały o Erlandzie żałosne