Wandalia Chotomistyczne czyli Rzecz o twórczości w życiu Wandy Chotomskiej

Wydawnictwo: Literatura
83-88484-69-9
Querida

"... Cóż bowiem wie opinia publiczna? Dostrzega w niej przede wszystkim autorkę wierszyków dla dzieci - poetkę odrzeczną, czyli przemawiającą "od rzeczy", zaś tytułem, który się zwykle przy tej okazji wspomina (nie bez zgorszenia), jest utwór Kurczę blade kojarzący się zazwyczaj trywialnie. Zabawne wierszyki same wpadają w ucho, śmieszą, rozbawiają - toteż słuchając, jak Wanda Chotomska na spotkaniach sypie nimi jak z rękawa, niektórzy (a nawet liczni) myślą sobie : a cóż to za sztuka, cóż za praca tak się wygłupiać? Stąd też Wanda wydaje się osobom postronnym człowiekiem zabawy, czymś w rodzaju literackiego motyla, który fruwa tu i ówdzie, spija z życia, co najlepsze, niezbyt się przy tym trudząc".
Joanna Papuzińska

Ilustrator: Bohdan Butenko