Opowiadania o Hanrahanie Rudym; Tajemnicza Róża; Rosa Alchemica

Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskie
Stories of Red Hanrahan; Secret Rose; Rosa Alchemica
poezja
Jeanpaul

Książka zawiera trzy utwory noblisty. Opowiadania o Hanrahanie Rudym to wesoła, rytmiczna i śpiewna proza poetycka, która wprowadza nas w świat tajemnic i poddaje działaniu baśniowej atmosfery prastarego celtyckiego folkloru. Natomiast Tajemnicza Róża i Rosa Alchemica przekazują poglądy filozoficzne poety, który pozostawał pod wpływem zasad Bractwa Złotej Jutrzenki. Yeats nie zapomina o...

Książka zawiera trzy utwory noblisty.
Natomiast Tajemnicza Róża i Rosa Alchemica przekazują poglądy filozoficzne poety, który pozostawał pod wpływem zasad Bractwa Złotej Jutrzenki. Yeats nie zapomina o sprawach związanych z wyzwoleniem Irlandii i budzeniem ducha narodowego przez literaturę.

książek: 1986
Adrian Tync | 2012-12-09