Powrót Lwa

Wydawnictwo: Buchmann
The Lion
John Corey, lew
Ag2S

John Corey, były detektyw nowojorskiego wydziału zabójstw, a obecnie agent specjalny grupy antyterrorystycznej powraca. Nie jest z tego zadowolony libijski terrorysta Asad Khalil, znany również jako „Lew”. Kiedy ostatnio słyszeliśmy o nim, Khalil mścił się na obywatelach amerykańskich za śmierć swojej rodziny, eliminując ofiary jedna po drugiej i znikając bez śladu. Teraz, trzy lata później, Khalil powrócił do Ameryki, aby zrealizować swoje groźby i zadbać o swoje niezamknięte sprawy. „Lew” jest maszyną do zabijania ponownie krążącą po Ameryce z misją zemsty, a John Corey nie zatrzyma się przed niczym, aby go odnaleźć i zabić

Przemysław Czapski | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Świetne zakończenie cyklu. Czyta się jednym tchem, do tego odrobina dowcipu Johna Corey'a. Jednym słowem polecam fanom i nie tylko.

axl2000 | 2012-03-10
Przeczytana: 08 marca 2012

Witam ponownie!
Kilka dni temu skończyłem czytać Powrót Lwa, kontynuację Gry Lwa którą swego czasu nieźle oceniłem. Nie będę się rozwodził nad fabułą gdyż ta jest wiadoma, Lew wraca by dokończyć dzieła, którego nie dokończył w poprzedniej części. Czy mu się uda? Przeczytajcie :)
Napiszę za to, że książka wciąga jak wir, nie jest bardzo długa, ma 420 stron i można spokojnie przeczytać ją po obiedzie czekając na wieczorne wiadomości. Wkręca mocno, akcja jest szybka, mocna i niekiedy krwawa. Książka dla faceta z jajem, albo dwoma ;)
W książce nie mamy zbyt wielu nowych postaci od czasu Gry Lwa, dlatego też brakuje w niej pewnego rodzaju rozwoju postaci. Kto znał Coreya z pierwszej książki, nie zmieni o nim zdania zbytnio, dalej suchy, sarkastyczny, prawdziwy facet. Za to czarny charakter jest przedstawiony tak, że my sami mamy ochotę go załatwić. Brudny typ.
Zakończenie książki jest iście westernowskie. Można wyobrazić sobie film policyjny, pewnego rodzaju współczesny western i...

karola | 2010-10-21
Przeczytana: 20 października 2010

Na tę książkę czekałam z takim utęsknieniem, że aż sięgnęłam po oryginał, niecierpliwie przebierając nóżkami i nie chcąc czekać na tłumaczenie.
I oto John Corey powrócił, powrócił tez Asad Khalil, libański terrorysta, którego mój ulubiony bohater ścigał już w „Grze Lwa”. Asad Khalil wraca do Stanów, by dokończyć to, co rozpoczął 3 lata wcześniej – zabić ostatniego z pilotów, którzy zrzucili bomby na jego miasto, przez co zginęła jego rodzina. Przy okazji wycieczki połączonej z personalną zemstą – zamierza spełnić także obietnicę złożoną wówczas Johnowi Coreyowi – obietnicę, że go zabije.
Do kraju, dotkniętego atakiem 11 września 2001 r., ten libański terrorysta, jak się później dowiadujemy – wspierany przez Al Kaidę – wjeżdża bez cienia podejrzeń i bez problemów zaczyna realizować swoją szaloną i krwawą misję. Minie trochę czasu zanim dowiedzą się o tym władze i zanim zaalarmowany zostanie oddział, w którym pracuje John Corey. Nasz bohater w pewien weekendowy poranek wybiera się z...

| 2011-07-17

Najgorsza część cyklu o Johnie Corey'u. Humor na poziomie, ale intryga słabiuteńka. Motyw ze spadochronem rodem z kina klasy C. Asad Khalil mniej mroczny niż w "Grze lwa" i generalnie "bez jaj". No i te jego tortury rodem z "Piły" - niepotrzebne to.

Mam nadzieję, że "John Corey will return". I to w lepszej powieści.

Jeszcze słowo o wydaniu: pierwszy raz czytałem książkę z taką ilością błędów redakcyjnych! W wielu zdaniach brakuje kropki, litery są poprzestawiane, kasza niedogotowana...
Hallo? "Fabryko sensacji" - chyba zecer pijany do pracy przychodzi! Sprawdźcie go!
Chętnie przyjmę jakąś zniżkę, za męki przy "Powrocie lwa". 25% powinno wystarczyć.

Eljot | 2012-01-13

Zauważona przeze mnie na półce z tanimi ksiązkami, później kupiona. Ksiązka rewelacyjna!! Przede wszystkim świetny temat, łatwa w czytaniu, nie ma ani jednego nudnego momentu! A te nieziemskie teksty porucznika Johna Coreya...Swietnie połączona sensacja z humorem. Taka opinię moge wygłosic na temat prawie wszystkich książek tego autora. Naprawdę warto!!Ksiązka wybitna

krol888 | 2013-08-19

Książka fajna, wciągająca, lecz gorsza od "Gry lwa"

grzes77 | 2012-06-25

czytana bez wytchnienia :)

Stanisław | 2014-01-12

Polecam Mocno Super Akcja