O miłości

Wydawnictwo: Czarna Owca
Über die Liebe
978-83-7554-254-7
Ag2S

O miłości dużo już napisano i wciąż wiele się pisze. Ta książka nie jest jeszcze jedną rozprawą o miłości osobistej ani poradnikiem, jak praktykować miłość. Próbuje raczej umożliwić doświadczenie takiej płaszczyzny więzi, która przekracza "ja kocham ciebie", "ty kochasz mnie". Jest to płaszczyzna jedności ze wszystkim i z każdym. Przekracza ona antropocentryczne widzenie świata i nasz...

O miłości dużo już napisano i wciąż wiele się pisze.

Jest to płaszczyzna jedności ze wszystkim i z każdym. Przekracza ona antropocentryczne widzenie świata i nasz ego-centryzm. W centrum uwagi umieszcza ostateczną rzeczywistość oraz odwołuje się do podstaw naszego bytu. Tutaj moje ja nie jest oddzielone od innych, lecz podobne jest do jednej z wielu fal na oceanie.

Na tej płaszczyźnie nikt nie może wypaść z miłości. Nikt jej nie może utracić. Jest to płaszczyzna mistycznej więzi, doświadczenia jedności wszelkiego bytu.

Swoje życie pojmuję jako historię człowieka i Boga. Dlatego razem z sufickim mistykiem, Ibr Arabim, wołam: "Podążam za religią miłości, dokądkolwiek ciągnie jej karawana, ponieważ miłość jest mi religią i wiarą".
Willigis Jäger

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Spikeless_Hedgehog | 2012-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2012

Miłość - pojęcie, które wymyka się wszelkim próbom zamknięcia w konkretnych ramach koncepcyjnych przedstawione zostało tutaj z perspektywy duchowej jako ostateczna autotranscendecja dostępna dla każdego i będąca wynikiem końcowego etapu wzrostu i rozwoju człowieka. Mistyczne doświadczenie miłości pozwala przekroczyć własne "ja", ego i wejść w wyższy wymiar postrzegania rzeczywistości i drugiego człowieka - jako doskonałego lustra nas samych. Otwarcie na bezwarunkową miłość, będące darem, który odkrywa się przed nami na pewnym etapie rozwoju pozostaje niezapomnianą i trwałą tęsknotą stanowiącą podstawę dalszych życiowych motywacji i działań. Na zawsze zmienia nasz sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Znosi dualizm i podziały, pozostawiając doskonałe poczucie jedności i współbrzmienia z istnieniem. Przemiana ku doskonałej jedności jest naturalną konsekwencją "zmagań" z życiem i z demonami własnego "ja", przejściem od indywidualności do pełni.

Tę książkę można jedynie...

Andrzej | 2016-06-30

Zamiast opinii - zobacz i posłuchaj Willigisa ! :-)
Wykład w Centrum Konferencyjnym "Urania" w Berlinie w 2010 r.
Willigis Jäger - O miłości - 1/10 [PL]:

humanista | 2016-11-20