Real World Digital Audio. Profesjonalne techniki produkcji dźwięku. Edycja polska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Real World". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Real World Digital Audio: Industrial-strenght production techniques
978-83-246-0448-7
dźwięk, cyfrowy, mastering
muzyka

Jeszcze niedawno widok muzyka otoczonego kilkoma monitorami wyświetlającymi jakieś tajemnicze obrazy był czymś niezwykłym. Dziś możliwości komputerów i oprogramowania tak się rozwinęły, że każdy może stworzyć cyfrowe studio dźwiękowe w oparciu o domowego "peceta" lub "maka" i kilka programów. Efekty, jakie można osiągnąć, wykorzystując taki zestaw, mogłyby zadziwić niejednego. Jednak profesjonalne komponowanie muzyki za pomocą komputera wymaga przyswojenia sporej dawki wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej.

Dzięki książce "Real World Digital Audio. Edycja polska" opanujesz tę sztukę. To wyczerpujący przewodnik po wszystkich zagadnieniach związanych z tworzeniem dźwięku cyfrowego i jego obróbką. Czytając go, dowiesz się, czym jest dźwięk cyfrowy i w jaki sposób jest reprezentowany w komputerze, jak dobrać sprzęt i oprogramowanie do cyfrowego studia dźwiękowego oraz jak połączyć urządzenia ze sobą. Nauczysz się nagrywać dźwięk, przetwarzać go i filtrować. Poznasz zastosowanie interfejsu MIDI i zasady syntezy dźwięku. Przeczytasz także o tworzeniu ścieżek dźwiękowych do filmów oraz o graniu koncertów.

- istota dźwięku cyfrowego
- wybór komputera i systemu operacyjnego
- oprogramowanie
- przygotowanie miejsca do pracy
- tworzenie utworów na bazie pętli i wzorców
- nagrywanie instrumentów i dźwięku
- przetwarzanie i edycja
- typy filtrów i efektów oraz ich zastosowanie
- praca z interfejsem MIDI
- aranżacja, miksowanie i mastering
- nagrywanie ścieżek dźwiękowych.

tomaszpro | 2017-03-17
MarcinKrzysztofGwizdal | 2016-11-02