Zarządzanie finansami w zakładach ubezpieczeń

Wydawnictwo: Branta
biznes, finanse

Omówione zostały następujące zagadnienia: ogólna charakterystyka działalności ubezpieczeniowej i podstawowe zasady i obszary zarządzania finansami w zakładach ubezpieczeń, uregulowania ustawowe dotyczące gospodarki finansowej, sprawozdawczość finansowa, zarządzanie finansami w obszarze działalności techniczno-ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, zarządzanie aktywami zakładów ubezpieczeń, analiza finansowa zakładów ubezpieczeń, system controllingu finansowego.