Oczami rockmana

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rock. Konteksty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: GAD Records
978-83-61637-05-X
historia

Kult, Kazik Staszewski, Dezerter, Pidżama Porno, Big Cyc, T. Love, Piersi... To tylko kilka z zespołów, których utwory zostały omówione w tej książce. Marcin Dyś zabiera nas w podróż po latach 80. i 90. - przez pryzmat tekstów piosenek. Porusza sprawy społeczne i polityczne, wskazuje na to, co irytowało muzyków, a także na to, o czym nie mogli śpiewać w obliczu cenzury. Do głównej części książki dołączono ciekawe szkice na temat problemów wydawniczych i koncertowych zespołów.

Książka z pewnością zainteresuje nie tylko fanów muzyki rockowej, ale także historyków i literaturoznawców. Właśnie z myślą o tak szerokim gronie odbiorców inaugurujemy tym wydawnictwem kolejną serię wydawniczą GAD Records: Rock. Konteksty. Będą się w niej ukazywały książki traktujące o przeróżnych aspektach muzyki rockowej, także o popularnonaukowym zacięciu.

Łukasz Panfilak | 2016-01-29
Przeczytana: październik 2015