Bez pamięci

Wydawnictwo: Amber
IF SHE ONLY KNEW
romans
Wanda

Marla Cahill ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu. Ale żyje. Powinna być wdzięczna losowi. A jest przerażona. Nie pamięta nic ze swojej przeszłości. Wie tylko jedno: nie jest Marlą Cahill. I kocha kogoś, kto nie jest jej mężem. Stopniowo z fragmentów łamigłówki wyłania się obraz zbrodniczego spisku. I twarz mordercy, który czeka, by uderzyć... gdy Marla odzyska pamięć.

sygin | 2013-10-14
Przeczytana: wrzesień 2013

Co do treści, jak można bez trudu się domyślić jest to jedna z tych książek w których pojawia się motyw amnezji. Jak w większości takich przypadków cierpiąca na tę przypadłość główna bohaterka próbuje odkryć własną tożsamość, a także wszystko to co się na ową tożsamość składa czyli miedzy innymi swoją przeszłość. I podobnie jak w większości tego typu książek, także i tu musi ona przede wszystkim polegać na tym co powiedzą jej „najbliżsi”, a ta wersja wydaje się niepokojąco niespójna z jej własnymi odczuciami i intuicjami. Zacznę jednak od początku.

Marla budzi się ze śpiączki w którą wpadła na skutek samochodowej kraksy. Z rozmów jakie słyszy zanim jeszcze otworzy oczy dowiaduje się z przerażeniem, że jest żoną która nie pamięta swojego męża, a także matką, która nie pamięta swoich dzieci. Do rodziny należy także energiczna teściowa Eugenia i czarna owca w postaci zbuntowanego szwagra Nicka. Szybko orientuje się także, że jej maż Alex jest właścicielem wielkiej korporacji a jej...

Anna | 2015-06-06
Przeczytana: czerwiec 2015

Jak wszystkie książki tej autorki, również i ta jest godna polecenia, zwłaszcza miłośnikom thrillerów z wątkiem miłosnym. Fabuła wciąga i trzyma w napięciu od początku do końca. Młoda kobieta budzi się ze śpiączki, z amnezją. Nie pamięta swoich bliskich, nie poznaje miejsc, sama nie wie kim jest i czy na pewno jest tą osobą, za którą wszyscy ją uważają. Krok po kroku odkrywa mroczną tajemnicę swoją własną i swojej rodziny. Przy okazji oczywiście odnajduje miłość swojego życia. Wątek miłosny nieco przesłodzony, intryga trochę sztucznie skomplikowana, ale generalnie książkę czyta się nieźle, zwłaszcza w czasie wakacji.

Lilly | 2012-08-24

ksiazka jest naprawde świetna , bardzo wciaga i juz sie nie moge doczekac az skoncze czytac :)

edit. juz przeczytalam i koncowka byla naprawde niezla ;)

żabka | 2015-01-02
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Bardzo ciekawa powieść o tym jak to czasem warto spojrzeć na siebie z boku i zastanowić się czy na pewno

| 2012-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2012

Książka super. Z każdym rozdziałem coraz bardziej wciąga. Uwielbiam Lisę Jackson.

daria | 2011-10-12

Wszystkie książki tej autorki są fajne!

lisbeth87 | 2012-11-29
Przeczytana: 10 grudnia 2012