Krucyfiks Samuraja

Wydawnictwo: Święty Stanisław
978-83-7422-309-6
samuraj, samurai
judyta

Słowo `samuraj` oznacza służyć, a główną dewizą samurajów wg kodeksu bushido była wierność swojemu panu oraz waleczność. Krucyfiks samuraja to historia o bohaterstwie tak egzotyczna, jak egzotyczna wydaje się być dla nas Japonia. To epickie dzieje powstania wznieconego przez chrześcijańskich samurajów w krainie Shimabara w 1637 roku, po którym Japonia na dwa stulecia zamknęła się na wszelkie kontakty ze światem zewnętrznym. W długie jesienne wieczory zapraszamy do lektury, która przeniesie nas w odległy świat wojowników gotowych oddać życie w imię zapomnianej wartości: honoru.

wiejskifilozof | 2014-11-17

Trudno mnie nazwać człowiek wielkiej wiary.Raczej nie czytałem,takich książek.
Ale to,przeczytałem w trybie natychmiastowym,albo jeszcze szybciej.
Akcja mnie urzekła,bo jest tak napisana,że czyta się z wielkim zainteresowaniem.
Akcja opowiada o buncie chrześcijan w Japonii.
Czytając miałem.Wrażenie,że czytam scenariusz świetnego kina akcji.
Ba,czego tam nie było.Ninia,walki na miecze i wręcz.Strzelanie z łuków,no wypisz-wymaluj,akcja jak z filmu z Jetem Li.
Ale,tu chodziło o coś więcej.
O rewoltę chrześcijan,którzy walczyli o swe prawa.
Trzeba przyznać,że Japończycy byli bardzo brutalni.
Z trudem się czytało,te opisy kaźni chrześcijan.
Zanurzenie w zimną wodę,używanie bambusowej piły.
Ja ocenia,książkę,na bardzo dobrą ocenę.
Chyba głównie,ze względu na akcję.

Nil_Due_Nil_Un | 2014-01-27

Taaaakie rozczarowanie...
Sięgnęłam po książkę bo jestem mocno wierząca i równocześnie jaram się samurajami i Japonią. Niestety nawet tak wspaniały pomysł na książkę i tak wspaniały temat można koszmarnie zniszczyć sposobem pisania.
BOHATEROWIE są niezwykle płascy i przewidywalni. Najpiękniejsza dziewczyna o najwspanialszym charakterze w idealnym związku z beznadziejnym "samurajem" obgryzującym paznokcie, 24 na dobe myślącym o ukochanej.
SPOSÓB PISANIA to największa porażka. Brak głębszych refleksji, uczuć itd przykład:
X był szczęśliwy. Poszedł nad rzekę. X nie mógł przestać myśleć o Y. Wtedy X poszedł do domu. W domu spotkał Z.
Więc jeśli tytuł i tematyka Cię napaliły to nawet nie sięgaj bo się boleśnie zawiedziesz.

Zirtael | 2011-09-09
Przeczytana: 08 września 2011

Genialna powieść przedstawiająca losy Wielkiego powstania chrześcijan w Japoni. W sposób ciekawy obrazuje siłę wiary i męstwo.

Serdecznie polecam!!!!

ursi | 2012-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Ta książka jest niezwykła, bo mówi nie tylko o walce z chrześcijaństwem, ale o chrześcijaństwo w XVII wieku na gruncie dosyć oryginalnym dla Europejczyka, bo w Japonii. Wiadomo bowiem, że dominującą religią jest tam szintoizm.
Wśród zwolenników chrześcijaństwa było wielu chłopów, którzy łączyli w walce o nową religię drugi cel: bunt z powodu ucisku podatkowego. Pokazano wielkie bohaterstwo jakim wykazali się kirishitan czyli japońscy chrześcijanie pomimo znacznie mniejszej siły liczebnej jak też w uzbrojeniu.
Nie jest to lektura łatwa w czytaniu, bowiem poza jednym wątkiem miłosnym między dwojgiem młodych chrześcijan, pisana jest niemal z dokumentalną dokładnością. Poza tym natłok japońskich nazwisk, trudnych do zapamiętania, powoduje, że książkę należy czytać w dużym skupieniu.

elmo | 2016-02-11

Autor Włoch, czyli nie Japończyk. Tak więc jak się spodziewałem brakuje książce klimatu, opisów artefaktów kultury japońkiej, nazw potraw i przedmiotów codziennego użytku. Pod względem historycznym natomiast jest bardzo dobrze. Duże podparcie autentycznymi postaciami. Ocena ogólna dobra.

Albercik | 2015-01-12
Przeczytana: 2011 rok

Temat niezwykły. Dziś nie zdajemy sobie sprawy, że w XVII- wiecznej Japonii działy się takie rzeczy. Książkę czytało się dobrze, krew się lała - jak to w Japonii. Opis obrony zamku Hara... dobry temat na film.

Aya | 2012-09-25
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 25 września 2012

Książka nie wciąga tak, jak powinna. Mimo to warto ją przeczytać, by zaznajomić się z niezbyt znaną, a przecież tak przejmującą historią.

Roche | 2016-09-05
Darkan21 | 2016-04-07