Zupełnie nowy przyjaciel

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Brand new friend
978-83-7506-134-5
july19

Klejnot wśród naszej literatury na wiosnę 2006. Najnowsza książka Mike&39;a Gayle, króla komedii stosunków damsko-męskich - niepodważalnego. Kiedy dziewczyna prosi Roba, żeby wyprowadził się z Londynu i przeniósł do niej w Manchesterze, będzie to oznaczało nie tylko przeprowadzkę, lecz równie ... zkę, lecz również zostawienie najlepszego kumpla. Wierząc w potęgę miłości i przekonany, że zdoła nawiązać nowe znajomości, Rob decyduje się na ten krok. Po pół roku, w którego czasie nie udało mu sie nawet znaleźć kolegi do pubu, Rob zdaje sobie sprawę, że znalezienie przyjaciela, gdy jest się po trzydziestce, potrafi być naprawdę ciężkie. Ponieważ konieczne są drastyczne kroki, narzeczona wysyła za niego ogłoszenie do gazety. Po trzech nieznośnie upokarzających "randkach z facetami" Rob zaczyna wpadać w rozpacz. ale nagle dopisuje mu szczęście... Ale jest pewien kłopot. Nowy kumpel Roba nie tylko nie zna się na muzyce, piłce i wymiarach supermodelek, na dodatek ma jedną poważną wadę ... Jest kobietą.

Muminka | 2014-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Trochę się Gayle'owi stępił pazur no i humor. Zakręcona historia o grafiku Robie, szczęśliwie i spokojnie dzielącym życie między związkiem na odległość z Ashley z Manchesteru i paczką kumpli z Londynu. Postawiony pod ścianą, decyduje się na próbę na rok przenieść się do swej dziewczyny. Nie idzie mu jakoś zapoznawanie nowych potencjalnych kumpli od piwa. Znajomi Ashley jakoś go nie kręcą, a na ogłoszenia odpowiadają sami dziwacy. Wreszcie znajduje bratnia duszę w osobie Jo. Jedyny szkopuł w tym, że to nie osiłek lubiący piłkę, a urocza kobieta. Dalszy ciąg przewidywalny. Z czystej sympatii daję sześć gwiazdek bo to niezobowiązująca lektura. W sam raz na przeziębienie gdy się nie ma siły śledzić skomplikowanych wątków kryminalnych.

Aileen20 | 2015-04-19
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

"Zupełnie nowy przyjaciel" to przyjemna pełna humoru, ale i zwykłych życiowych rozterek powieść idealna na długie wieczory i brzydkie dni. Przeczytałam tą książkę w dosłowne trzy dni. Czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie. Autor używa prostego języka, który momentami rozśmiesza do łez, a czasem powoduje, że nasze oczy robią się mokre ze wzruszenia.
Rob jest prostym grafikiem pracującym w Manchesterze, razem ze swoim przyjacielem Philem. Ma grupę przyjaciół oraz kochaną dziewczynę, która mieszka w Londynie. Podejmuje nie łatwą decyzję porzucenia swojego dotychczasowego życia i przeprowadzkę do Ashley. Rob czuje się wyraźnie osamotniony bez swoich przyjaciół więc próbuje znaleźć nowych. Okazuje się, że w wieku 33 lat nie jest to takie proste, jakby się każdemu wydawało. Jednak jemu się udaje, ale nie jest to do końca tak jak planował. Bo tym przyjacielem okazuje się kobieta.
Jak to się potoczy? Przeczytajcie. Polecam.

Sylka89 | 2013-03-18
Przeczytana: 2012 rok

Naprawdę fajna książka. Przyjemnie się czyta. Czytając parę razy kiwałam głowa na znak "dobre, tak właśnie jest". Książka podobała mi się też dlatego że przedstawia sytuacje z którą mogę się troszku utożsamić..Utkwiło mi jedno zdanie z książki, które jest naprawdę bardzo trafne - "Element flirtu [...] pozostał siłą napędową znajomości". Zgadzam się z nim w stu procentach.

Meggi | 2013-09-25
Przeczytana: 08 września 2013

Odwieczny problem istnienia/nieistnienia przyjaźni damsko-męskiej wzbogacony o kilka innych wątków.
Można to przeczytać, by spróbować poczuć klimat brytyjskich pubów. Za sprawą tej książeczki napiłam się wreszcie irlandzkiego Guinnessa - i tyle dobrego ;)

rose19903 | 2011-06-21
Przeczytana: marzec 2011

Książka rewelacja:) w paru momentach płakałam ze śmiechu:) polecam jak najbardziej:)

maleufo | 2012-02-07
Przeczytana: wrzesień 2011

Trudno wyrazić mi opinię na temat tej pozycji. Na jej korzyść przemawia chyba jedynie lekki język, który sprawia, że książkę po prostu dobrze się czyta. Ale to chyba wszystko. Owszem, fabuła jest interesująca, ale w gruncie rzeczy bardzo płytka. Cała powieść opowiada o przyjaźni między kobietą i mężczyzną, którzy odnaleźli w sobie bratnie dusze. Niestety zdaniem autora taka przyjaźń nie ma racji bytu, bo prędzej czy później musi przerodzić się w miłość. Główny bohater (nawiasem mówiąc postać bardzo płytka i denerwująca) musi wybrać miedzy przyjaciółką, a narzeczoną. A wszystko rozgrywa się w klimacie angielskich pubów, przy piwku... Przeczytałam, ale ta książka nie dała mi absolutnie nic.

Aga | 2012-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2012

być moze gdyby nie takie zakończenie dałabym 9 gwiazdek jednak o ile na początku akcja książki była porywająca i autor stworzył autentycznie swojski klimat o ile koniec książki jest FATALNY.

xCarolinex | 2013-03-15

Bardzo urocza i interesujaca ksiazka pisana z punktu widzenia mezczyzny. Autor przemyca miedzy wierszami przesmiesznego opowiadania wiele waznych wartosci.

Justyna | 2016-11-17
portana | 2016-07-31