Historia nauk o środowisku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
THE FONTANA HISTORY OF THE ENVIRONMENTAL SCIENCES
978-83-235-0255-5
filozofia przyrody

Historia nauk o środowisku to obszerna i niezwykle interesująca opowieść, poświęcona dziejom nauk o środowisku w najszerszym tego słowa znaczeniu - od geografii i geologii po ekologię oraz teorię ewolucji; od starożytności po wiek XX. Książka została napisana przez wybitnego znawcę tej problematyki, Petera J. Bowlera, a polskie wydanie jest wzbogacone o aneks dotyczący dziejów nauk o środowisku w Polsce, autorstwa prof. dr. hab. Zbigniewa Wójcika. Ujmując bardzo szeroko problematykę historii nauk o Ziemi na tle rozwoju filozofii przyrody i nauk pokrewnych, opracowanie to będzie stanowiło znakomitą pomoc dla studentów geologii, geografii, nauk biologicznych, a także historii i filozofii - jest wręcz wymarzoną lekturą na studiach interdyscyplinarnych związanych z ochroną środowiska.

Dawidv2 | 2016-05-28
veganartur | 2016-03-16