Zdrowa Kuchnia na Boże Narodzenie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Vege Styl". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Drzewo Laurowe

Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas rodzinnych spotkań przy suto zastawionych stołach. Niestety, nadmiar jedzenia i jego jakość (tłuste, słodkie, smażone) może prowadzić do różnych dolegliwości trawiennych i złego samopoczucia. Po świętach wiele osób narzeka na dodatkowe kilogramy. Jednak wcale tak nie musi być! „Zdrowa Kuchnia na Boże Narodzenie” Urszuli Lemańskiej to publikacja dla...

„Zdrowa Kuchnia na Boże Narodzenie” Urszuli Lemańskiej to publikacja dla wszystkich tych, którzy nie rezygnując z przyjemności podniebienia, pragną odżywiać się z korzyścią dla zdrowia. Dowiesz się z niej, jakich przypraw używać, by potrawy były smaczne i lżej strawne, a także czym zastępować niezdrowe słodycze , by czerpać przyjemność i jednocześnie korzyść dla ciała. Znajdziesz tu propozycje herbatek ziołowych, wspomagających układ trawienny oraz wiele pysznych postnych przepisów.

Isadora | 2011-10-17
Na półkach: Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2011

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia...z czym Wam się kojarzy? Z rozświetloną choinką, śnieżno - mroźnym krajobrazem za oknem, atmosferą radości, oczekiwania, rodzinnego ciepła... czy też z niekończącym się nerwowym pasmem przedświątecznych porządków i przygotowań, a potem tradycyjnych rodzinnych spotkań przy suto zastawionym stole?
Niestety, na efekty tego ostatniego zwykle nie trzeba długo czekać: przejedzenie oraz związane z tym mało komfortowym stanem najrozmaitsze dolegliwości trawienne, dodatkowe kilogramy, podwyższony poziom cukru i cholesterolu w połączeniu z brakiem ruchu - oto zgubne dla naszego zdrowia i samopoczucia rezultaty świątecznego obżarstwa i lenistwa.

Na szczęście niniejszy poradnik autorstwa pani Urszuli Lemańskiej pokazuje, że tak wcale być nie musi - wystarczy wprowadzić kilka smacznych i niekłopotliwych modyfikacji do naszej codziennej (nie tylko świątecznej) diety oraz zmienić złe nawyki żywieniowe na takie, które przysłużą się naszemu zdrowiu, aby...

Sabinka | 2011-12-03
Przeczytana: grudzień 2011

Miałam już przyjemność zapoznać się z innym poradnikiem Urszuli Lemańskiej. Miło wspominam i często do niego zaglądam. Okazał się być fantastyczną pomocą nie tylko w kuchni.
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. To wspaniały czas rodzinnych spotkań. Wielu z nas organizuje w domach uroczystą kolację. Co roku szykuję tradycyjne potrawy, ale staram się też wprowadzić coś nowego, zaskakującego, ale przede wszystkim zdrowego. Wiele potraw jest ciężkostrawnych, tłustych, może warto postawić na stole coś całkiem odmiennego, ale również smacznego. Początek grudnia to idealny czas na robienie planów kulinarnych, list zakupów itp. Jak co roku obstawiam się książkami kucharskimi, gazetami i wybieram potrawy, które z pewnością zagoszczą na naszym stole. W tym roku do tych książek dołączyła "Zdrowa Kuchnia na Boże Narodzenie", wspaniała książka, a przede wszystkim otwierająca oczy na to co jemy podczas Wigilii i świąt. Dała mi wiele do myślenia. Sprawiła, że spojrzałam nie co inaczej na...

skryba | 2010-10-27
Przeczytana: 27 października 2010

Niezwykły, oryginalny poradnik który pokazuje, że święta mogą być rzeczywiście zdrowe, z mnóstwem ciekawych przepisów i oryginalnym spojrzeniem na odżywianie

Ulla78 | 2010-10-27
agnieszkay | 2015-01-03