Tworzenie serwisów WWW. Standardy sieciowe

Wydawnictwo: Helion
Developing with Web Standards
978-83-246-2657-1
Robert

Krajobraz nowoczesnych technologii WWW Opanuj podstawy wiedzy o tworzeniu serwisów WWW Poznaj zaawansowane rozwiązania dla profesjonalnych projektantów Rozpracuj współczesne metody i technologie, używane do tworzenia serwisów WWW "John Allsopp, należący do panteonu moich bohaterów i będący jedną z najbardziej poważanych osób zajmujących się standardami WWW, napisał książkę, która stanowi...

Krajobraz nowoczesnych technologii WWW

Opanuj podstawy wiedzy o tworzeniu serwisów WWW
Poznaj zaawansowane rozwiązania dla profesjonalnych projektantów
Rozpracuj współczesne metody i technologie, używane do tworzenia serwisów WWW

"John Allsopp, należący do panteonu moich bohaterów i będący jedną z najbardziej poważanych osób zajmujących się standardami WWW, napisał książkę, która stanowi doskonałe towarzystwo dla pozycji Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Znajdziesz tu podstawowe informacje, które będą Ci potrzebne, aby wdrożyć moją teorię w Twojej praktyce"
Jeffrey Zeldman, autor świetnie sprzedających się książek, projektant i ojciec chrzestny standardów WWW

"John Allsopp sprawił, że w dziedzinie kodowania przeszedłem drogę od żółtodzioba do eksperta. Prezentowana przez niego wiedza umożliwia łatwe poszerzenie swoich umiejętności w zakresie koncepcji kodowania front-endu i przejęcie pełnej kontroli nad serwisami WWW, które tworzysz."
Jason Santa Maria, założyciel i dyrektor firmy Mighty LLC

Z pewnością znasz książkę Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe Jeffreya Zeldmana. Jeśli jesteś zagorzałym fanem tego kultowego podręcznika, niewątpliwie zainteresuje Cię również ten tom towarzyszący. Jego autor — instruktor oraz twórca licznych propozycji standardów sieciowych — oferuje wiedzę na temat architektury stojącej za profesjonalnymi witrynami WWW, wskazując przy tym sposoby stosowania standardów z czysto taktycznego i praktycznego punktu widzenia.

Książka ta jest przeznaczona dla żółtodziobów chcących nauczyć się budować strony WWW, a także dla doświadczonych twórców, szukających głębszej wiedzy, pomagającej wyjść poza metody i modele, które już dobrze znają. Zawiera mnóstwo sztuczek i chwytów, choć jej podstawowym celem jest pomoc w budowaniu systematycznej wiedzy na temat praktyki tworzenia serwisów WWW.

Poznaj:

podstawowe technologie tworzenia front-endu — HTML i XHTML, CSS i DOM;
zalecane metody tworzenia łatwych w użyciu serwisów WWW;
praktykę tworzenia serwisów WWW: semantyczny układ znaczników, techniki radzenia sobie z niezgodnościami i błędami przeglądarek, układy stron oparte na CSS oraz tematykę platform CSS;
technologie wchodzące na rynek: przełomowe narzędzia, z których możesz już zacząć korzystać, w tym HTML5, CSS3, czcionki WWW, SVG i Canvas.

Witryna WWW związana z oryginalnym wydaniem książki Tworzenie serwisów WWW. Standardy sieciowe (Developing with Web Standards) jest dostępna pod adresem devwws.com. Znajdziesz tam więcej informacji i dodatków, będziesz też mógł osobiście skontaktować się z autorem książki.

Robert | 2010-10-27