Decyzja

Venetia
83-7157-257-3
romans historyczny
Wanda

Odrzucanie względów mężczyzny bez skazy to oznaka braku rozsądku, zwłaszcza w przypadku dwudziestopięcioletniej "starej panny"! Miłość do skompromitowanego mężczyzny, to już szaleństwa! Nikt w towarzystwie nie może zrozumieć Yenetti, kiedy ta lekceważy zaloty Edwarda Yardleya. uchodzącego za jedną z najlepszych partii. Rezolutna i piękna dziewczyna poprzysięgła sobie bowiem, że nie poślubi...

Nikt w towarzystwie nie może zrozumieć Yenetti, kiedy ta lekceważy zaloty Edwarda Yardleya. uchodzącego za jedną z najlepszych partii. Rezolutna i piękna dziewczyna poprzysięgła sobie bowiem, że nie poślubi człowieka, którego nie kocha.

Kiedy poznaje lorda Damerela - mężczyznę niebezpiecznego, lecz niezwykle interesującego - tym bardziej trwa w swym postanowieniu, nawet wtedy, gdy grozi jej utrata reputacji.

Lavenda | 2012-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Lubię książki Heyer, wyróżniają się wśród współczesnych romansów historycznych (się mi oksymoron stworzył) elegancją języka i stylu, inteligentnym dowcipem i zgrabną fabułą. "Decyzja" jak niemal wszystkie powieści Autorki rozgrywa się w czasach Regencji, ale nie ma co się nastawiać na rozległą charakterystykę epoki, uwaga pisarki skupia się na wątku "ona i on". Intryga miłosna jest tu nieco teatralna, ale nieszablonowi bohaterowie i subtelnie dowcipne dialogi wynagradzają pewne skróty fabularne. Na tle wszystkich obecnych na rynku wydawniczym powieści dla pań, twórczość Heyer pozytywnie się wyróżnia.

Agnieszka | 2014-06-30
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Bardzo nudna książka... Czytało się z przymusem bardziej niż z przyjemnością... Nieciekawa fabuła, sztuczne dialogi, głupi pomysł z cytowaniem Szekspira czy innych. Nie podobało mi się.

Ameran645 | 2012-10-30
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

ta książka była pierwszą jaką przeczytałam z tej serii, więc mam co do niej sentyment :)

Katarzyna Jakubowska | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015