Piszemy poprawnie. Poradnik językowy.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Akademia Języka Polskiego PWN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15928-3
Oceansoul

Kolejna pozycja w wydawanej przez PWN serii poradników językowych. Poradnik wyjaśnia zawiłości polskiej pisowni i interpunkcji, podpowiada, który wyraz napisać małą, a który wielką literą, gdzie postawić przecinek, kiedy partykułę nie z następnym wyrazem zapisać łącznie, a kiedy osobno. Wiele ciekawych informacji, staranny wybór pytań i odpowiedzi oraz przejrzysty układ sprawiają, że poradnik...

Kolejna pozycja w wydawanej przez PWN serii poradników językowych.

Poradnik wyjaśnia zawiłości polskiej pisowni i interpunkcji, podpowiada, który wyraz napisać małą, a który wielką literą, gdzie postawić przecinek, kiedy partykułę nie z następnym wyrazem zapisać łącznie, a kiedy osobno. Wiele ciekawych informacji, staranny wybór pytań i odpowiedzi oraz przejrzysty układ sprawiają, że poradnik ten może być cenną pomocą dla wielu uważnych i dociekliwych użytkowników języka.

- 222 pytania i odpowiedzi wybrane z zasobów internetowej Poradni Językowej PWN, dotyczące pisowni i interpunkcji
- ciekawe i wnikliwe odpowiedzi językoznawców z różnych ośrodków naukowych, często wzbogacone odesłaniami do właściwych zasad ortograficznych lub interpunkcyjnych
- zbiór aktualnych zasad pisowni i interpunkcji

Arakus | 2014-08-21

Zbyt wiele powtarza się w tej książce z innych publikacji z tej serii.

majalutka | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015