Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
jaga700

Poznaj siebie. Samotność, lęk, depresja. Poradnik Antoniego Kępińskiego, nie tylko dla pacjenta Wybór tekstów wybitnego lekarza humanisty, Antoniego Kępińskiego (1918-1972) opisujących typy ludzkich osobowości, rodzaje i objawy nerwic, rodzaje depresji i lęków na tle rodzinnym i społecznym. Nie jest to typowy poradnik, bo czytelnik nie znajdzie w nim dokłądnej wskazówki jak radzić sobie...

Wybór tekstów wybitnego lekarza humanisty, Antoniego Kępińskiego (1918-1972) opisujących typy ludzkich osobowości, rodzaje i objawy nerwic, rodzaje depresji i lęków na tle rodzinnym i społecznym. Nie jest to typowy poradnik, bo czytelnik nie znajdzie w nim dokłądnej wskazówki jak radzić sobie naprzykład z nerwicą, ale dowie się z niego, jak zrozumieć lepiej siebie i własne problemy, określić swój typ osobowości, odnaleźć objawy własnego lęku lub depresji.

Olala | 2013-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2013

Książka jest zbiorem fragmentów innych napisanych przez dr Kępińskiego prac. Stanowi niezwykłe źródło wiedzy, które wielokrotnie mnie zaskakiwało. Obudziła moją chęć poznania skomplikowanej natury człowieka, a wybrane fragmenty wskazały po które z książek Kępińskiego chciałabym sięgnąć. Napisana jest w prosty, zrozumiały dla laika sposób i otwiera wiele furtek w ludzkiej głowie.

Lisbeth | 2013-10-11
Na półkach: Przeczytane, Psychologiczne
Przeczytana: 11 października 2013

Według mnie ta książka to bardzo wartościowa pozycja, wszystko zostało jasno i klarownie opisane ,jak gdyby ktoś siedział wraz ze mną i popijając herbatkę wszystko spokojnie i ciepło opowiadał, a to ciepło nie jest tu bez znaczenia, to właśnie ono sprawia, że człowiek jest wstanie zrozumieć, a co najważniejsze zobrazować sobie,każde słowo w niej zapisane. Mamy okazję dzięki tej lekturze,naprawdę poznać choć trochę siebie jako człowieka, ale także odprężyć się przy dawce humoru, gdzie nie gdzie wplecione zostały ciekawe anegdoty czy żartobliwe zwroty co dodaje niewątpliwe uroku temu dziełu.Reasumując: Nie jest to książka "przemądrzała" którą człowiek próbuje "rozgryźć" i z trudem zrozumieć,lecz jest to książka ,w której zapisane zostały proste i mądre słowa,a człowiek po jej przeczytaniu na pewno będzie bogatszy zarówno w wiedzę, jak i wewnętrznie

Lisek | 2013-12-25

Przeczytałam wiele poradników psychologicznych i mogę z całą pewnością powiedzieć, że ta pozycja do nich nie należy.

Czuć, że jest to zbór przypadkowo wyrwanych z kontekstu króciutkich (dwustronnych) artykułów. Dwa - o wieku dojrzewania i o starości, choć baaardzo krótkie i zupełnie nie wyczerpujące tematu, bardzo dobre.

Reszta (przeczytałam pół książki i porzucam ją bez żalu), to mglista filozofia niejako traktująca o własnych przemyśleniach Kępińskiego na temat psychologii.

Dla chętnego konkretnej wiedzy, czy szukającego porady, książka całkowicie nieprzydatna.

nani | 2014-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Książka będąca poradnikiem psychiatrycznym (depresja, lęki, psychozy)

chemicaro | 2016-01-01
Na półkach: Plany na 2016, Przeczytane