Jak pisać? Razem czy osobno?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16371-6
ortografia, język polski, pisownia
Oceansoul

Dlaczego piszemy 'na pewno', ale 'naprawdę'? Dlaczego 'mogłaby', ale 'można by'? Czy 'niepalenie' wolno zapisać rozdzielnie i czy 'nieraz' znaczy to samo co 'nie raz'? Poradnik przedstawia zasady pisowni łącznej i rozdzielnej oraz użycie łącznika. Zawiera też część słownikową, obejmującą wyrazy, które często nasuwają pytanie: razem? osobno? a może z łącznikiem? Książkę uzupełniają pytania i...

Poradnik przedstawia zasady pisowni łącznej i rozdzielnej oraz użycie łącznika. Zawiera też część słownikową, obejmującą wyrazy, które często nasuwają pytanie: razem? osobno? a może z łącznikiem? Książkę uzupełniają pytania i odpowiedzi z Poradni Językowej PWN.

Anilana | 2015-11-18
| 2013-02-05