Okładka książki Święci i grzesznicy: Historia papieży

papier
Kamil Szkup
6,83 (6 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Dzieje papiestwa i papieży to pełna dramatycznych wydarzeń opowieść o dwóch tysiącach lat istnienia niezwykłej instytucji i ludziach, którzy ją tworzyli. To historia walki o szczytne idee religijne i bezpardonowych rozgrywek o władzę niegodnych następców świętego Piotra. Osoby zasiadające na papieskim tronie nie zawsze bowiem spełniały oczywiste dla nas kryteria... Autor prowadzi nas od pierwszych...

Autor prowadzi nas od pierwszych wieków chrześcijaństwa, przez osobliwe czasy jednoczesnego współistnienia dwóch papieży, straszną inkwizycję, burzliwą reformację po Sobór Watykański II i początek pontyfikatu Benedykta XVI. Charakteryzuje sylwetki papieży i opowiada o owianych tajemnicą kulisach Watykanu. W specjalnym dodatku wyjaśnia, w jaki sposób będzie wybierany następny papież.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Wojcikowski | 2014-01-17

Książka interesująca, przykuwająca uwagę czytelnika.
Autor opisywane wydarzenia stara się przedstawić w jak najbardziej obiektywny sposób. Pontyfikaty poszczególnych papieży poznajemy zarówno od strony ich działalności religijnej, jak i społeczno-politycznej, na szerszym tle danej epoki.

Bishvilcha | 2013-05-13

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku