Okładka książki Święci i grzesznicy: Historia papieży

papier
Kamil Szkup
6.83 (6 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Dzieje papiestwa i papieży to pełna dramatycznych wydarzeń opowieść o dwóch tysiącach lat istnienia niezwykłej instytucji i ludziach, którzy ją tworzyli. To historia walki o szczytne idee religijne i bezpardonowych rozgrywek o władzę niegodnych następców świętego Piotra. Osoby zasiadające na papieskim tronie nie zawsze bowiem spełniały oczywiste dla nas kryteria... Autor prowadzi nas od pierwszych...

Autor prowadzi nas od pierwszych wieków chrześcijaństwa, przez osobliwe czasy jednoczesnego współistnienia dwóch papieży, straszną inkwizycję, burzliwą reformację po Sobór Watykański II i początek pontyfikatu Benedykta XVI. Charakteryzuje sylwetki papieży i opowiada o owianych tajemnicą kulisach Watykanu. W specjalnym dodatku wyjaśnia, w jaki sposób będzie wybierany następny papież.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Wojcikowski | 2014-01-17

Książka interesująca, przykuwająca uwagę czytelnika.
Autor opisywane wydarzenia stara się przedstawić w jak najbardziej obiektywny sposób. Pontyfikaty poszczególnych papieży poznajemy zarówno od strony ich działalności religijnej, jak i społeczno-politycznej, na szerszym tle danej epoki.

Bishvilcha | 2013-05-13
Przeczytana: 29 maja 2013