Święci i grzesznicy: Historia papieży

978-83-247-0524-5
historia, katolicyzm, papiestwo
historia
Kamil Szkup

Dzieje papiestwa i papieży to pełna dramatycznych wydarzeń opowieść o dwóch tysiącach lat istnienia niezwykłej instytucji i ludziach, którzy ją tworzyli. To historia walki o szczytne idee religijne i bezpardonowych rozgrywek o władzę niegodnych następców świętego Piotra. Osoby zasiadające na papieskim tronie nie zawsze bowiem spełniały oczywiste dla nas kryteria... Autor prowadzi nas od...

Autor prowadzi nas od pierwszych wieków chrześcijaństwa, przez osobliwe czasy jednoczesnego współistnienia dwóch papieży, straszną inkwizycję, burzliwą reformację po Sobór Watykański II i początek pontyfikatu Benedykta XVI. Charakteryzuje sylwetki papieży i opowiada o owianych tajemnicą kulisach Watykanu. W specjalnym dodatku wyjaśnia, w jaki sposób będzie wybierany następny papież.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
fuzja | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Jeśli ktoś poszukuje prawdy, znajdzie tu wiele odpowiedzi oraz dokładne omówienia niedomówień. Bardzo ciekawe, polecam!

Wojcikowski | 2014-01-17

Książka interesująca, przykuwająca uwagę czytelnika.
Autor opisywane wydarzenia stara się przedstawić w jak najbardziej obiektywny sposób. Pontyfikaty poszczególnych papieży poznajemy zarówno od strony ich działalności religijnej, jak i społeczno-politycznej, na szerszym tle danej epoki.

Trithemius | 2016-07-09
Bubełe | 2013-05-13