Wstęp do semiotyki

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
semiotyka, język

Semiotyka (od greckiego semeiotikòs, czyli dotyczący znaku) albo semiologia, zwana jest także ogólną teorią znaków. Ogólna, formalna czyli logiczna teoria języka rozumianego jako system znakowy, zajmująca się językiem w aspekcie jego racjonalności i sprawności w aktach poznania i komunikowania.

Krzysztof_g | 2013-09-04

Dosyć trudna pozycja, ale przy odrobinie wysiłku - zrozumiała. Nie jest to dla mnie sensu stricte wstęp do semiotyki; jest to książka o niektórych aspektach semiotyki. Warto przeczytać, choćby dlatego, że nie znajdziecie w Internecie zbyt wiele na temat takich pojęć jak adelon czy semeion. Oczywiście jest to lektura tylko dla zainteresowanych tematem, z pewnym, że użyję modnego słówka - backgroundem.

Krzysztof Frątczak | 2010-10-26

Pouczające dzielenie włosa na czworo; intelektualna rozrywka dla niezaangażowanych.

Elenarin | 2015-08-11
LittleBee | 2013-05-26