Chiny w Roku Olimpiady. Państwo Środka od środka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Wolności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: 3S Media
Chiny, olimpiada
literatura faktu
oszum

To jedyna na polskim rynku książka prezentująca współczesne Chiny okiem polskiego dziennikarza i sinologa, który spędził w Pekinie wiele lat i biegle posługuje się językiem chińskim. W dodatku napisana jest z wolnościowej perspektywy. Czytelnik dowie się z lektury tej książki jak naprawdę funkcjonują współczesne Chiny, tuż przed Olimpiadą w Pekinie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

yodapl | 2016-11-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 listopada 2016

Radosław Pyffel to człowiek-instytucja: prezes, dziennikarz, publicysta, osobowość telewizyjna, a czasem nawet piłkarz. Dla mnie pan Pyffel jest jednak przede wszystkim jedną z trzech osobowości, obok Michała Lubiny i Jacka Bartosiaka, który przez swoją twórczość, wypowiedzi i filmiki na YouTube zaraził mnie wirusem zwanym Chiny. Wirus ten toczy mój umysł już od dobrego roku, czyniąc mnie bezsilnym wobec chińskiej kultury, wichrów globalizacji i tych przeklętych pierożków z krewetkami...
Biorąc to wszystko pod uwagę można zrozumieć moją ekscytację, gdy pewnego poranka odkryłem, że książka pana Radka "Chiny w roku Olimpiady" jest dostępna za darmo, w formie PDFa na stronie think thanku Centrum Studiów Polska-Azja (którego, a jakże, pan Pyffel jest prezesem). Mimo, że 8 lat to w historii współczesnych Chin bardzo dużo, to i tak postanowiłem się z książką zapoznać, zwłaszcza, że olimpiada Pekin 2008 to tylko jeden z wielu tematów poruszanych w tej publikacji.
Autorowi udało się...

Do pobrania: