Lubimyczytać.pl to:

83-7033-372-9
typ
papier
Dorota
7.67 (21 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Wzruszająca, pełna humoru opowieść o przyjaźni kilkuletniej Anny (znanej już z "Halo, pan Bóg? Tu Anna...") i nieco zdziwaczałego emerytowanego nauczyciela. Autor opisuje wiele nie ujawnionych dotąd epizodów z krótkiego, ale jakże barwnego i pełnego treści życia małej bohaterki. Anna może zaimponować niejednemu dorosłemu swoją dziecięcą aktywnością, intensywnością, z jaką chłonie otaczający ja świ...

Autor opisuje wiele nie ujawnionych dotąd epizodów z krótkiego, ale jakże barwnego i pełnego treści życia małej bohaterki. Anna może zaimponować niejednemu dorosłemu swoją dziecięcą aktywnością, intensywnością, z jaką chłonie otaczający ja świat. Nie pozostaje obojętna wobec niczego, o wszystkim ma własne zdanie. Jej stosunek do rzeczywistości, czasem dziecięco naiwny, często zaskakuje dojrzałością, a zawsze jest imponująco twórczy. Książka dla dzieci i dorosłych: bawi i skłania do refleksji.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
jatymyoni | 2014-02-21

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica