Anna i Czarny Rycerz

Wydawnictwo: W drodze
Anna and the Black Knight
83-7033-372-9
Dorota

Wzruszająca, pełna humoru opowieść o przyjaźni kilkuletniej Anny (znanej już z "Halo, pan Bóg? Tu Anna...") i nieco zdziwaczałego emerytowanego nauczyciela. Autor opisuje wiele nie ujawnionych dotąd epizodów z krótkiego, ale jakże barwnego i pełnego treści życia małej bohaterki. Anna może zaimponować niejednemu dorosłemu swoją dziecięcą aktywnością, intensywnością, z jaką chłonie otaczający ja...

Autor opisuje wiele nie ujawnionych dotąd epizodów z krótkiego, ale jakże barwnego i pełnego treści życia małej bohaterki. Anna może zaimponować niejednemu dorosłemu swoją dziecięcą aktywnością, intensywnością, z jaką chłonie otaczający ja świat. Nie pozostaje obojętna wobec niczego, o wszystkim ma własne zdanie. Jej stosunek do rzeczywistości, czasem dziecięco naiwny, często zaskakuje dojrzałością, a zawsze jest imponująco twórczy. Książka dla dzieci i dorosłych: bawi i skłania do refleksji.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
batory1154 | 2015-11-07
Przeczytana: 1995 rok

Polecam z czystym sercem, bo książka warta przeczytania. Trudna i smutna ale nie wzbudza gniewu, sięga do samej głębi człowieka, odkrywa wiarę w dobro w Boga przez duże B, wskazuje na istnienie uczuć i potrzeb które są w nas nawet gdy nie towarzyszy im wiedza, to coś co ma nas delikatnie obudzić i skłonić do poszukiwania, czasem różnymi ścieżkami ale zawsze do tego samego "B".

Pollyanna | 2016-06-13

Jest to smutna i trudna, ale warta przeczytania książka. Serdecznie polecam :)

Poki | 2016-03-27
reptar | 2016-02-13