Okładka książki Anna i Czarny Rycerz

83-7033-372-9
typ
papier
Dorota
7.65 (23 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Wzruszająca, pełna humoru opowieść o przyjaźni kilkuletniej Anny (znanej już z "Halo, pan Bóg? Tu Anna...") i nieco zdziwaczałego emerytowanego nauczyciela. Autor opisuje wiele nie ujawnionych dotąd epizodów z krótkiego, ale jakże barwnego i pełnego treści życia małej bohaterki. Anna może zaimponować niejednemu dorosłemu swoją dziecięcą aktywnością, intensywnością, z jaką chłonie otaczający ja świ...

Autor opisuje wiele nie ujawnionych dotąd epizodów z krótkiego, ale jakże barwnego i pełnego treści życia małej bohaterki. Anna może zaimponować niejednemu dorosłemu swoją dziecięcą aktywnością, intensywnością, z jaką chłonie otaczający ja świat. Nie pozostaje obojętna wobec niczego, o wszystkim ma własne zdanie. Jej stosunek do rzeczywistości, czasem dziecięco naiwny, często zaskakuje dojrzałością, a zawsze jest imponująco twórczy. Książka dla dzieci i dorosłych: bawi i skłania do refleksji.

Gdzie kupić?

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku