Wybrane zagadnienia egzekucji sądowej /Biblioteka sądowa

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

Stan prawny na 30.07.2008 r. Prezentowana publikacja obejmuje swoim zakresem jedynie wybrane problemy wynikające z egzekucji sądowej. Nie jest to podręcznik ani komentarz, a kompendium wiedzy przydatne dla praktyków w ich pracy w toku postępowania egzekucyjnego. Opracowanie dotyczy w szczególności: wszczęcia postępowania egzekucyjnego, klauzuli wykonalności, przebiegu postępowania egzekucyjnego, czyli zawieszenia i umorzenia postępowania oraz ograniczenia egzekucji. Obejmuje także prezentację poszczególnych sposobów prowadzenia egzekucji, kwestię podziału sumy uzyskanej z egzekucji, wyjawienia majątku, kosztów postępowania egzekucyjnego i w końcu środków zaskarżenia w postępowaniu egzekucyjnym. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,