Kalendarium dziejów świata : historia, religia, literatura, sztuka, nauka, technika. Nowożytność 1815-1945

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kalendarium dziejów świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15378-6
A--

Bogato ilustrowana historia świata od zarania cywilizacji do współczesności, podana w układzie chronologicznym, z podziałem na różne obszary działalności człowieka. publikacja opracowana autorsko przez Wydawnictwo Naukowe PWN na podstawie informacji gromadzonych przez ponad pół wieku, starannie wybranych i rzetelnie sprawdzonych. W oryginalny sposób systematyzuje wiedzę i umożliwia...

W oryginalny sposób systematyzuje wiedzę i umożliwia całościowe poznanie rozwoju różnych dziedzin działalności człowieka i ich wzajemnych powiązań w danym okresie historycznym. Obejmuje wydarzenia z zakresu polityki, religii, nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, literatury, sztuki i techniki. Uzupełniona alfabetycznym słownikiem biograficznym, uwzględniającym wszystkie wymienione w kalendarium postaci – władców, wodzów, myślicieli, pisarzy, artystów, uczonych i wynalazców.

[red. Bartłomiej Kaczorowski ; wyd. Danuta Borowska-Mostafa ; oprac.merytoryczne Bartosz Działoszyński et al.]

Julia14710 | 2013-01-29
Na półkach