Świat, którego nie znasz

Wydawnictwo: Radwan
978-83-7745-158-8
Czarodziej

W 3018 roku świat opanowała moda na iluzoryczność i podróże percepcyjne. (...) Ludzie zapominali, skąd pochodzą, nie wiedzieli, do czego powinni dążyć, a także - komu mogliby ufać. Rząd Kolejnej Ery nazywał ich „petentami”. Korporacja Williama Walkera używała określenia „klienci”, natomiast zwalczani przez władzę (a walkę tę popierał Walker) nielegalni handlarze ery cudów mówili o nich...

W 3018 roku świat opanowała moda na iluzoryczność i podróże percepcyjne.

(...)

Rząd Kolejnej Ery nazywał ich „petentami”. Korporacja Williama Walkera używała określenia „klienci”, natomiast zwalczani przez władzę (a walkę tę popierał Walker) nielegalni handlarze ery cudów mówili o nich „pacjenci”.

Korporacyjne światy charakteryzowały się zatracaniem przez podróżnika kontaktu z tradycyjnym pięknem (poprzez osłabianie umysłu i reszty niewidocznego dla osoby odbywającej podróż fizycznego – „starożytnego” – organizmu), co z kolei prowadziło do nadmiaru chaotycznych myśli i iluzji konieczności skorzystania z usług nielegalnych handlarzy percepcją.

Światy rządowe, na polecenie Szanownej Rady, miały być najbardziej ocenzurowane – Rząd Kolejnej Ery opracował w tym celu specjalny program społeczny zatytułowany: „Osiem słów, których Obywatele miasta Perfekcja powinni unikać: miłość, chaos, strach, manipulacja, wolność, porządek, matematyka, prawda”.

źródło opisu: Wydawnictwo Radwan, 2011

źródło okładki: http://www.radwan.pl

Ijon_Tichy | 2016-05-21
Przeczytana: 20 maja 2016

Po pierwszym czytaniu - ocena dobra, choć przez większość książki skłaniałem się ku przeciętnej. Być może trzeba przeczytać więcej razy by ta ocena była lepsza?

Max | 2014-03-02

Intrygujące, ciężkie, ale warto przeczytać :) Myślę, że każdy może to odebrać wg własnego życia.

Maja | 2014-05-08
Ewa Liszcz | 2014-03-18