Model systemy społecznego a problemy zarządzania

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Książka Model systemu społecznego a problemy zarządzania zawiera wielostronny obraz rzeczywistości społecznej stanowiący jednak funkcjonalną całość.Prezentuje całkowicie odmienny i urealniony obraz rzeczywistości społecznej włączając w nią środowisko naturalne,w którym toczy się życie określonego społeczeństwa.W publikacji tej zostały przedstawione m.in.: sformułowania precyzujące istotę aktywności i efektywności, istotę kultury,sztuki zarządzania, podstawowe kierunki aktywności społeczeństwa, główne składniki struktur każdego z kierunków aktywności decydujące o istnieniu określonego rodzaju działania, specyfiki podstawowych kierunków działalności kierowniczej. Opracowanie to jest interesujące i pomocne zarówno dla kadry kierowniczej różnych szczebli zarządzania,jak i dla przedstawicieli wielu dyscyplin naukowych wspomagających sprawność i skuteczność działalności kierowniczej. Dr Tadeusz Chudoba, z wykształcenia historyk, pracę doktorską pisaną pod kierunkiem prof.Stanisława Herbsta ukierunkował na badanie rynków w różnych ujęciach:lokalnym,regionalnym i ogólnopolskim. Po uzyskaniu stopnia doktora pracował w Katedrze Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i w zakładzie Problemów Społecznych Instytutu Turystyki.W tym czasie odbył szereg podróży do Holandii, Wielkiej Brytanii,Norwegii i USA połączonych z wykładami gościnnymi, nawiązał liczne kontakty naukowe i zapoznał się z interesującą,niedostępną wówczas w Polsce literaturą przedmiotu oraz praktycznym podejściem do zarządzania i jego ekonomiczności oraz sprawności. W latach 1984-1996 przebywał w Szwecji gdzie w Skörde m.in.był wykładowcą w Högskolan afili Uniwersytetu w Göteborgu.