Język a Kultura : Tom Jubileuszowy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Język a Kultura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Emilia

W Tomie Jubileuszowym zamieszczone są prace poświęcone rozważaniom teoretycznym dotyczącym etnolingwistyki, typologii publicznych wystąpień polityków, wartościowania w politycznej debacie medialnej, a także samemu językowi polityki. W tomie tym znajdują się również artykuły związane z problematyką zarówno funkcji języka i tekstu, jak i aksjologii oraz pojęcia konotacji; są też prace dotyczące gramatyki komunikacyjnej oraz kognitywizmu w lingwistyce i językowego obrazu świata. Opisane są również sposoby mówienia wybranych subkultur, obszary tabuizowane we współczesnej kulturze, dobór leksyki pojawiającej się w słownikach języka polskiego, a także zagadnienia międzyjęzykowe i międzykulturowe.

Sirannon | 2013-07-18
Żaneta | 2013-01-14