Oczy do wynajęcia

Wydawnictwo: Amber
Private Eyes
Jonathan Kellerman, śledztwo
gall21

Przed laty doktor Delaware leczył siedmioletnią Melissę. Dziewczynka przeżyła koszmar. Jej matka, początkująca aktorka, została brutalnie napadnięta i okaleczona. Teraz dorosła Melissa znów prosi Aleksa o pomoc. Po długiej terapii jej matka odzyskała równowagę psychiczną i jest gotowa zacząć życie na nowo. Ale człowiek, który niegdyś ją skrzywdził, wrócił...

źródło opisu: [ AMBER, 2001]

Przeczytana: 18 lutego 2013

Dobry thriller psychologiczny. Zniszczone piękno i kariera, a co za tym idzie zmarnowane życie. Kto za takim bestialstwem się kryje? Jaki miał motyw? Winowajca złapany, lecz motyw wydaje się mgłą tajemnic nie do rozwikłania. Psycholog dziecięcy drążąc ten temat, dla dobra swojej nastoletniej klientki, zostaje uwikłany w trwający od lat proceder nielegalnych badań. Sceneria rodem z "dysnastii". Przepych i bogactwo splecione z tragedią rodzinną.
Polecam

Anna | 2015-05-17
Przeczytana: 2014 rok

Książka trochę przydługa, miejscami wręcz nieco ślamazarna. Sama historia oszpeconej w przeszłości kobiety i jej córki, próbującej z pomocą swojego byłego terapeuty, rozwikłać tajemnicę nagłego zniknięcia matki jest ciekawa, lecz mało dynamiczna. Aż prosi się czasem o szybszą akcję. Również tajemniczy złoczyńca, prześladowca kobiety z przeszłości trochę rozczarowuje. Nie do końca jasne i przekonywujące są motywy jego działania.
Lektura średnio emocjonująca, trochę "przepsychologizowana", choć zakończenie całkiem do rzeczy.

ArtP | 2015-05-05
Przeczytana: 05 maja 2015

przeczytałem zaledwie 70 stron i rzuciłem,,, jakaś demagogia, wynurzenia lekarza terapeuty,, nic mnie nie pociągnęło, ani styl, ani warsztat, ani klimat.
Zawsze zastanawia mnie że pośród wielu dobrych i wysokich opinii jest jakaś ilość b.słabych, teraz wiem że mam podobne spostrzeżenia.
To pierwsza książka tego autora po którą sięgnąłem, ale chyba nie sięgnę po inne tytuły,,,

Herbie | 2014-05-22

Taki raczkujący Kellerman :) Brakowało mi tego czegoś z jego późniejszych powieści, ale i tak fajnie się czytało. Trochę nietypowe opisy bogatego domostwa głównej bohaterki, rodem z dynastii, jak już ktoś napisał w swojej opinii. Dla mnie trochę przerysowana postać głównego mordercy, szaleńca.

AlexDelaware | 2013-03-21
Przeczytana: 17 marca 2013

Jedna z przeciętnych części przygód Delaware'a, jeśli nie najgorsza...To jedna z pierwszych książek Kellermana z tym bohaterem, więc można mu wybaczyć :)

Ola | 2013-03-03
Przeczytana: 07 września 2010

Początkowo trudno się czyta, ciężko wpaść w odpowiedni rytm. Fabuła rozkręca się dość powoli, ale końcówka bardzo emocjonująca.

Henioo | 2013-09-30
Przeczytana: sierpień 2008

Doktor-psycholog i detektyw w jednym, Alex Delaware znów w akcji. Tym razem tyczy się sprawy matki dziewczyny o imieniu Melissa, którą przed laty leczył Delaware...
Matka, która przed laty została oszpecona, po latach terapii wraca do równowagi, ale osobnik, który zlecił jej okalecznie wychodzi z więzienia.
Przy pomocy Milo Sturgisa, Alex rozwiązuje kilka zagadek, winnym zaginięcia matki Melissy jest jej doktor psycholog, świr jakich mało.

Taka sobie...

killersteward | 2013-10-24

Jest to jak na razie najsłabsza z serii książek z przygodami Alexa Delaware.Za dużo psychologizowania a za mało wciągającej akcji.Racja,że we wcześniejszych też nie było jej od groma,ale coś się działo...,a tutaj gadka,gadka,gadka i jakby tego było mało to jeszcze raz gadka.Raczej pozycja tylko dla fanów doktora Delaware.

rittoso | 2018-02-01