Spadające liście

Wydawnictwo: Biblioteczka Myśli Polskiej
978-83-925284-7-0
historyczna

Powieść do tej pory niepublikowana, napisana w końcu 1988 roku. Dobraczyński zastrzegł we wstępie,że jest to "zwykła powieść, w której autor skorzystał z autentycznego materiału historycznego, ale również porobił sobie rozmaite swobody literackie". Jednak nie ma wątpliwości - pierwowzorem bohatera jest Roman Dmowski. Akcja powieści zaczyna się latem 1938 r., ale też często cofa się do...

Akcja powieści zaczyna się latem 1938 r., ale też często cofa się do przeszłości. Mistrzowsko oddaje atmosferę ostatnich lat II Rzeczypospolitej.

źródło okładki: http://sol.myslpolska.pl

Paku | 2015-06-20