Baba Jaga u Dentystki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Pana Humorka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Billabong
Silaqui

Przyjemna i zabawna lektura traktująca o higienie jamy ustnej.
Główną bohaterkę - Babę Jagę rozbolał ostatni ząb. Wybrała się więc do dentystki. I tu zaczynają sie kłopoty :)

dita | 2015-11-24

Zupełnie nie zgodzę się z opinią, że książka odstrasza od dentysty. Pokazuje lęki i obawy związane z leczeniem u stomatologa, próbach unikania gabinetu dentysty, ale jest też puenta po wyleczeniu zęba przez Babę Jagę, kiedy nawołuje do dbania o zęby.
Uwielbiamy ją razem z córką.

barakuda1205 | 2013-07-30

Już dawno nie natrafiłam na książkę, wobec której miałabym aż tak mieszane uczucia. Zacznę od jej pozytywnych stron. Po pierwsze moja córka bardzo ją polubiła, co zapewne jest efektem tego, że główną bohaterką książki jest Baba Jaga, a E. nadal uwielbia wszystko, co jest „potworańskie”.
Ponadto książka jest bardzo fajnie napisana. Czyta się ją lekko, chwilami jest naprawdę zabawna, jak na przykład wtedy, gdy Baba Jaga opowiada, z czego składa się jej dieta:
„Kluchy z ropuchy,
Kiszki z liszki,
Bliny z pajęczyny,
Pierogi ze stonogi,
Schaby z żaby,
Na smalcu z padalców” (itd.)

Jest też naprawdę długa. Przeczytanie jej zajmuje przynajmniej około godziny, więc gdy gdzieś się wybieramy wystarczy zabrać tylko tę jedną książkę i sprawę lektur mamy z głowy.
Jest jednak jeden minus, o którym nie sposób nie wspomnieć – książka zamiast oswajać z dentystą i pokazywać, że tak naprawdę nie ma się czego bać, bazuje na lekach z nim związanych. Dentystki z książki wszyscy się boją, dzieci w szkole...

Basia | 2013-04-06

Najwspanialsza książka z mojego dzieciństwa. :)

perpecia | 2015-07-04
Karolina Pliszczak | 2015-01-22